Sládeček (SPD): Není to opozice, kdo rozděluje společnost

25.08.2025 19:05 | Monitoring
autor: PV

Kdo že tu šíří nenávist a štěpí společnost? Může to být ten, který se dožaduje svých práv, zakotvených v ústavě a v zákonech ČR nebo spíše ten, který tvrdí, že jen jeden názor je ten správný?

Sládeček (SPD): Není to opozice, kdo rozděluje společnost
Foto: archiv KS
Popisek: Poslanec SPD Karel Sládeček

Článek byl převzat z Profilu PhDr. Karel Sládeček, MBA - Není to opozice, kdo rozděluje společnost

Zatímco prázdniny pomalu končí a školáci se chystají zpátky do škol, republiku nám již plně zalila předvolební kampaň. Vyrojily se také mnohé billboardy koalice SPOLU a jejích podporovatelů. Politický program a nějakou státotvornou strategii byste tam ale našli těžko. Jestli v minulých volbách platil jediný programový bod „Antibabiš“, nyní je to v podstatě stejné, jen mírně doplněno. Přibyl „Antiokamura“ a „Antikonečná“. Až by se člověku mohlo zdát, že každý, kdo nedrží linii SPOLU, je zločinec, kreatura a vyděděnec společnosti.

Alespoň tak se nám to snaží zástupci tohoto EU vazalského slepence podávat. S podporou masmédií, prezidenta a soudů by se jim obraz dokonalé liberálně demokratické společnosti mohl vytvářet velmi jednoduše, ale čím víc se na pružinu (rozuměj národ) tlačí, tím větší klade odpor. Zatímco Pospíšil z TOP09 podal trestní oznámení na předsedu parlamentního opozičního subjektu a zároveň začalo být stíháno hnutí jako právnická osoba s jediným cílem – znemožnit jeho účast ve volbách, sekunduje koalici sám pan prezident, který pro změnu v době volební kampaně prohlašuje, že nejmenuje ministry, kteří nebudou nositeli těch správných názorů. Dokonce si již hraje s myšlenkou, že premiérem nemusí být ani jmenován vítěz voleb. Jestli je nebo není toto ovlivňování voleb a do jaké míry zdravé či nezdravé, ať si občan – volič srovná sám.

Mainstreamová mediální fronta stojí poslušně na té správné straně a využívá každé možnosti k dehonestaci představitelů opozice či případně celých stran. Jsou překrucována fakta, používány polopravdy, vytrhovány střípky myšlenek z kontextu. Není třeba být nějak přímo zlý či vulgární (až na některé servilní komentátorské psíky), to skutečné zlo a čisté šíření nenávisti mezi občany se děje až ve veřejných diskusích dostupných pod oněmi články, kdy fanatičtí zastánci fialového slepence (mnohdy anonymně pod nějakou přezdívkou) plivou síru na všechny strany a neštítí se ani výzev k násilí a k útokům na představitele opozice. Zatímco pokud by se tak dělo v opačném případě nebo v případě rusko-ukrajinské otázky, byl by okamžitě autor komentáře předvolán, či spíše odvlečen k výslechu, v případě zastánců současné dosluhující koalice se tak děje zřídkakdy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.