Gregorová (Piráti): Evropa je s Navalným

18.02.2023 18:50 | Tisková zpráva

Evropský parlament schválil rezoluci, která odsuzuje zhoršující se stav a podmínky uvěznění opozičního lídra Putinovu režimu, Alexeje Navalného. Rezoluce vyjadřuje podporu statečným politickým vězňům a všem, kdo bojují za demokracii v Rusku.

Gregorová (Piráti): Evropa je s Navalným
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Markéta Gregorová (Piráti) v pořadu Partie.

„Alexej Navalný a všichni političtí vězni jsou výraznými symboly pro miliony Rusů, kteří touží po lepší budoucnost pro sebe a svou zemi. A tento symbol se stává silnějším každým dnem, kdy se jeden paranoidní člověk snaží vytrhnout Rusko z Evropy a přiblížit ho nejhorším východním diktaturám,“ řekla Pirátka Markéta Gregorová v rozpravě.

Evropský parlament v rezoluci vyzývá k okamžitému propuštění dalších vězňů Putinova režimu, jako jsou student matematiky Dmitry Ivanov či novinářka Maria Ponomarenko, kteří byli uvězněni na základě spojení s Navalným, anebo jejich nesouhlasu s ruskou invazí na Ukrajině.

„Putin musí být postaven před soud nejen za válečné zločiny, kterých jeho armáda dopouští na Ukrajině, ale také za zločiny, které páchá na ruském obyvatelstvu. Evropa je s Alexejem Navalným a všemi, kdo dnes v Rusku aktivně sní sen o svobodné, demokratické a prosperující zemi. Jako Evropané a Evropanky musíme těmto lidem dodat co nejvíce síly, kolik dovedeme. Aby mohli dál ukazovat diktátorovi, že se nenechají zastrašit žádnými pokusy o umlčení. Aby jako každý diktátor v dějinách zjistil, že ideály umlčet nelze,“ dodala Gregorová.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žáček (ODS): Spolupráce bezpečnostních sborů, armády i jednotlivých složek podílejících se na obraně

4:31 Žáček (ODS): Spolupráce bezpečnostních sborů, armády i jednotlivých složek podílejících se na obraně

Předseda výboru pro bezpečnost Pavel Žáček uspořádal v pondělí 29. května konferenci v Poslanecké sn…