Hadrava (ANO): Na vojenské cvičení bylo povoláno 99 příslušníků pěší roty Aktivní zálohy

18.04.2016 12:22

Ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá probíhá v těchto dnech poslední z řady vojenských cvičení jednotek Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR Hradba 2016. S jeho účastníky se v areálu kasáren gen. Píky před odjezdem rozloučil také radní hl. m. Prahy Libor Hadrava, který v městské radě odpovídá za oblast bezpečnosti a kriminality.

Hadrava (ANO): Na vojenské cvičení bylo povoláno 99 příslušníků pěší roty Aktivní zálohy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitel ANO na pražském magistrátu Libor Hadrava

„Na vojenské cvičení bylo povoláno 99 příslušníků pěší roty AZ a jsou to lidé, se kterými počítá i Praha v případě potřeby a řešení krizových situací. Proto jsem jim jménem města přišel popřát  úspěch a poděkovat za to, že svůj čas věnují  službě svým spoluobčanům“, řekl  radní Hadrava.Cílem cvičení je prověřit připravenost vojáků aktivní zálohy k plnění úkolů při operačním nasazení a k vyčlenění sil a prostředků pro plnění úkolů Policie České republiky. Cvičení také  prověří vojáky při střežení objektů důležitých pro obranu státu a při ochraně úseků státních hranic. Dále příprav zahrnuje vševojskovou příprava, v níž  je zahrnuta topografie, střelecká příprava, chemická příprava, zdravotní příprava, taktická příprava a ženijní příprava jednotek. Jednotkám aktivní zálohy budou během cvičení poskytovat součinnost i profesionální útvary AČR.  Cvičení potrvá od 14.  do  22. dubna 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…