Hamáček (ČSSD): S bilaterálním jednáním Zemana s Putinem v Moskvě souhlasím

06.05.2015 17:25 | Zprávy
autor: PV

Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček (ČSSD) v Kauze dne Rádiu Impulsu řekl, že s bilaterálním jednáním Zemana s Putinem v Moskvě souhlasí.

Hamáček (ČSSD): S bilaterálním jednáním Zemana s Putinem v Moskvě souhlasím
Foto: Redakce
Popisek: Jan Hamáček

Jan Hamáček na Impulsu vysvětloval: „Je jenom logické, pokud pan prezident jako hlava státu jede do Moskvy na pozvání hlavy státu Ruské federace, tak že se s hlavou státu přijímacího, tedy s panem prezidentem Putinem, také sejde. Dokonce si myslím, že to může být ku prospěchu věci, pokud ta témata, o kterých budou jednat, budou ta, o kterých mluvil mluvčí Ovčáček, tak to bude jenom dobře… Zcela jistě se asi bude debatovat o ekonomické spolupráci a není možné se vyhnout otázce Ukrajiny.“

Hamáček nečeká, že by se Zemanovy názory v Moskvě lišily od postojů, které má česká vláda. Prezident odletí do Moskvy v pátek. V sobotu se zúčastní piety u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války a recepce v Kremlu. Poté ho čeká bilaterální jednání s Putinem.

O odmítnutí prezidenta Zemana jmenovat trojici profesorů

„Jediné řešení z pozice poslanecké sněmovny, respektive parlamentu, je zpřesnění ústavy… Pan prezident se rozhodl postupovat podle svého rozhodnutí, to se musí vyřešit jednáním za současné ústavy, popřípadě změnou textu,“ řekl Hamáček Impulsu s tím, že vzbouření se rektorů rozumí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.