Hašek: Lidovci udělali důležitý krok směrem k politickému hřbitovu

09.01.2024 10:32 | Komentář
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Jurečkovi a KDU-ČSL.

Hašek: Lidovci udělali důležitý krok směrem k politickému hřbitovu
Foto: Archiv ČSSD
Popisek: Emeritní hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek

Lidovci včera neudělali nic a udělali tak důležitý krok směrem k politickému hřbitovu. Zjevně nechápou, stejně jako jejich šéf, obrovskou symboliku toho, co se stalo. Člen Bezpečnostní rady státu, šéf křesťanské strany, který se baví po masakru, mimořádné vládě a po vyhlášení státního smutku, do půl čtvrté do rána se skupinou svých blízkých ministerských úředníků, to nemá obdobu nejen v České republice, ale snad ani nikde v civilizované Evropě. Je velmi trapné, jaké tanečky kolem toho tančí sám vicepremiér, premiér, KDU-ČSL i celá koalice. Omluvit lidem by se teď měli už všichni zmínění. Nejen za nepřijatelnou noční párty v čase, kdy už v šoku truchlila celá republika. Za mlžení a vypouštění x verzí trapného příběhu. Pan vicepremiér by teď nejvíce pomohl sobě, vládě, KDU-ČSL i celé zemi tím, kdyby jako chlap uznal, že je neudržitelné dále pokračovat ve vysoké ústavní pozici a sám rezignoval. Žádný alibismus co pan premiér, co celostátní výbor KDU-ČSL atd. Tím totiž do celého problému zatahuje i ty, kteří jej nezpůsobili. Svět už musí jen v němém úžasu hledět na to, co je možné v údajně “prozápadní” České republice, středoevropské kolébce demokracie a zemi TGM a Václava Havla. A úplně na závěr - jestli lidé z vedení KDU-ČSL považují celou věc za “klukovinu”, jak pravil poslanec Navrátil známý kauzou masážních služeb z webu Amatéři nebo dokonce, že “i ministři mají své dny”, což pronesla senátorka Horská, je to s politickou kulturou ve vedení naší země opravdu zlé.

P.S. Ve čtenářské anketě na SeznamZprávy hlasuje právě cca 93 % lidí, že by měl M. Jurečka rezignovat 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.