Havlová (VV): Ministr Mládek prokazatelně lže a ohrožuje ceny elektřiny

11.11.2014 8:23

Na zjevné nepravdy ve vystoupeních ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka při projednávání novely energetického zákona v prvním čtení ve Sněmovně dnes upozornila poslankyně Olga Havlová.

Havlová (VV): Ministr Mládek prokazatelně lže a ohrožuje ceny elektřiny
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Poslankyně za hnutí Úsvit přímé demokracie Olga Havlová

„Pan ministr před poslanci uvedl celou řadu zavádějících tvrzení, které měly podpořit energetický zákon. Jednoznačně tak potvrdil mé podezření, že novela nahrává monopolům a že se sociální demokracie podílí na plánu okrádání normálních lidí,“ řekla Olga Havlová.

„Pan ministr například kritizoval snahu Energetického regulačního úřadu podílet se na novele energetických zákonů, že není správné, aby byl spolugestorem. Přitom, ale třeba antimonopolní úřad předkládá zákony přímo premiérovi, který je pak dává do vlády,“ řekla Olga Havlová.

Stejně tak ministr Mládek podle Olgy Havlové ohýbá i další argumentaci. „Pan ministr nesprávně počítá funkční období paní předsedkyně, netrefil se o rok. Špatně počítá i vypořádání připomínek, protože nebylo vyřešeno 40 rozporů Energetického regulačního úřadu,“ dodala Olga Havlová.

Pravdu podle jejích slov nemá ministr Mládek ani v tom, že navrhuje stejný model jako v případě Rady Českého telekomunikačního úřadu. „V případě ČTÚ řídí šéf rady také úřad, ale v případě ERÚ v to v zákoně uvedeno není. V praxi tak dochází k tomu, že Rada ERÚ vlastně úřad neřídí a vzniknou obrovské problémy hlavně při vydávání cenových rozhodnutí,“ uvedla Olga Havlová.

Stejně tak neplatí argumentace MPO, že kolektivní řízení regulátora je standard zemí EU, protože v polovině zemí Evropské unie má regulátor monokratické vedení.

„Za velký problém považuji to, že návrh zákona neposvětila legislativní rada vlády a odmítla ho také komise posuzující dopady těchto legislativních změn. Pan ministr Mládek prostě nemluví pravdu o tom, že proběhnul standardní legislativní proces,“ uzavřela Olga Havlová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Veciverejne.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Med (ODS): Zahodit hněv, závist, faleš

15:43 Med (ODS): Zahodit hněv, závist, faleš

Vánoční slovo starosty města Pelhřimova Ladislava Meda