Hejtman Běhounek: Budeme pokračovat v důležitých oblastech naší činnosti z minulých období

07.01.2017 10:50

Uběhlo zhruba sto dní od posledních voleb. Nové složení krajského zastupitelstva vzniklo rozhodnutím vás – voličů. Následovala nelehká jednání o složení rady a dalších orgánů kraje.

Hejtman Běhounek: Budeme pokračovat v důležitých oblastech naší činnosti z minulých období
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)

Jsem rád, že se povedlo dohodnout složení rady ze čtyř subjektů. Naše předvolební prohlášení se v zásadních bodech nelišila, takže předpokládám, že budeme schopni společně pracovat ve prospěch celé Vysočiny. A více pohledů z různých stran může naší práci prospět. V zastupitelstvu i v radě jsou noví členové, ale vesměs jde o zkušené politiky – i s praxí ve městech a obcích. Hlavní směřování naší činnosti budeme formulovat v novém programovém prohlášení a věřím, že se na jeho podobě shodneme.

Budeme pokračovat v důležitých oblastech naší činnosti, která byla započata v minulých obdobích. Budeme se opět věnovat investicím do oprav silniční sítě. Je to sice nepopulární vzhledem k omezením v dopravě – slyšíme nářky nad nutnými uzavírkami – ale současně je to nezbytné pro další rozvoj kraje. Ve školství navážeme na podporu vzdělávání v technických oborech, kde stále narážíme na nedostatek odborníků. Svůj perspektivní praktický význam mají i dříve navázané mezinárodní vztahy s regiony např. Rakouska, Slovenska, Ukrajiny, Běloruska, Francie. Ty můžou přinést prospěch Vysočině i v rozvoji našeho průmyslu. Nebudeme zapomínat na podporu regionální kultury a sportovního vyžití našich občanů. Počítáme se stejnou spoluprací s městy a obcemi, pro něž chceme být ne byrokratickým úřadem, ale praktickým pomocníkem v jejich formování podmínek života občanů.

Nechci vyhlašovat populistické fráze. Pokud máme s jinými politickými subjekty různorodé názory, musíme se k výsledku dostat vyjednáváním a hledáním shody. Na Vysočině jsme se většinou společně bez senzací a korupčních kauz věnovali potřebné práci ve prospěch všech občanů i s respektem k jiným názorům.

A věřím, že tomu tak bude i nadále.

Jiří Běhounek
hejtman Kraje Vysočina

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Školení ke GDRP pomůže zejména obcím 1. a 2. stupně

15:41 Hejtman Půta: Školení ke GDRP pomůže zejména obcím 1. a 2. stupně

V budově krajského úřadu proběhlo školení k GDPR.