Hejtman Běhounek: Spolupráce kraje a Věznice ve Světlé nad Sázavou pokračuje

22.02.2020 7:37

Vysočina patří mezi regiony, které se dlouhodobě podílejí na projektech resocializace odsouzených a podporují věznice na svém území.

Hejtman Běhounek: Spolupráce kraje a Věznice ve Světlé nad Sázavou pokračuje
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)
reklama

V úzké spolupráci jihlavské Obchodní akademie, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnická školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Úřadu práce Havlíčkův Brod, věznice a kraje má nyní možnost šest vybraných odsouzených žen z Kraje Vysočina získat v rámci 250 hodin teoretické i praktické výuky kvalifikaci kadeřnice.

„Podpora vzdělávání je jednou z možností prevence recidivy, navíc se zaměřujeme na získání profesní kvalifikace, která je na trhu práce žádaná,“ říká Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. „Otevření kvalifikačního kurzu kadeřnice je dalším dílkem naší spolupráce,“ doplňuje hejtman Běhounek.

Náklady spojené s rekvalifikací hradí Úřad práce ČR. Krajská škola poskytne odborníky a Kraj Vysočina zakoupil materiální vybavení - kufříky s profesionálními kadeřnickými pomůckami, fény, kulmy a další potřeby pro výuku, v celkové hodnotě více než 60 tisíc korun. Věznice připravila učebnu a podmínky ke studiu pro odsouzené. V minulosti odsouzené ženy mohly absolvovat přímo tříletý výuční obor kuchař, případně se i v tomto oboru rekvalifikovat. Podpora se týká i zaměstnanců věznice, kdy sociální pracovníci byli zahrnuti do vzdělávacích programů realizovaných krajem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Wagenknecht: Nemůžeme chtít, aby lidé čekali až do nějakého dalšího programu

18:43 Senátor Wagenknecht: Nemůžeme chtít, aby lidé čekali až do nějakého dalšího programu

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s kriz…