Hejtman Bubeníček: Fórum Ústeckého kraje zamířilo do Litoměřic

18.06.2018 10:26

Další Fórum Ústeckého kraje předvedlo geografické informační systémy i drony.

Hejtman Bubeníček: Fórum Ústeckého kraje zamířilo do Litoměřic
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

Geografické informační systémy – to bylo hlavní téma dvoudenní odborné konference GIS OUTDOOR Fórum Ústeckého kraje, kterou hostilo ve dnech 14. -15. června litoměřické výstaviště Zahrada Čech. Toto zcela nevšední GIS outdoorovo–konferenční setkání společně uspořádali Ústecký kraj, město Litoměřice a Magazín Egovernment. Zahájení dalšího odborného Fóra Ústeckého kraje se zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček.

„Další z odborných konferencí pořádaných krajem, pro které se vžilo označení Fórum Ústeckého kraje, zamířila tentokrát z krajského města do Litoměřic. Věřím, že účastníky z celé republiky osloví nejen odborná část akce, ale přiláká je i k prohlídce královského města Litoměřice a k návštěvě našeho kraje plného úžasných přírodních a kulturních památek,“ pozval přítomné do našeho regionu v úvodu Oldřich Bubeníček.

Účastníky při zahájení konference pozdravil i starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje Milan Zemaník.

Během dvou dní byly pro sto dvacet účastníků připraveny prezentace, diskuze i praktické ukázky jak uvnitř, tak venku v terénu. Díky možnostem, které nabízí výstaviště Zahrada Čech, bylo možné o jednotlivých nástrojích GIS nejen teoreticky diskutovat, ale skutečně si je i prakticky „osahat“. Outdoorová část fóra se tak věnovala praktickým ukázkám dronů a mapování.

Úvodní prezentaci s názvem Ústecký kraj z ptačí perspektivy přednesl Jan Jelínek, vedoucí odboru informatiky a organizačních věcí KÚÚK. O využití geografických informačních systémů se s účastníky konference podělili i příslušníci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Se zkušenostmi s GIS ve městě Litoměřice seznámil tajemník městského úřadu Milan Čigáš a o transformace regionu směrem s novým technologie hovořil Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Doležel (TOP 09): Jihomoravský kraj podporuje intenzivnější výuku soudobých dějin

7:36 Doležel (TOP 09): Jihomoravský kraj podporuje intenzivnější výuku soudobých dějin

Větší důraz na výuku moderních dějin by mělo klást téměř sto gymnázií a středních škol zřizovaných J…