Hejtman Červíček: Aktuálně schválená částka 22 milionů na hospicovou péči je základ

05.02.2023 13:14 | Tisková zpráva

Krajští zastupitelé schválili uvolnění prostředků na podporu hospicové péče v Královéhradeckém kraji. Pěti hospicům v regionu kraj v roce 2023 pošle 22 milionů korun.

Hejtman Červíček: Aktuálně schválená částka 22 milionů na hospicovou péči je základ
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

„Provozovatelé hospicové péče Královéhradecký kraj podporuje každoročně. Finanční podporou pomáháme zajistit jejich fungování a další rozvoj služeb pro vážně nemocné, kteří chtějí závěr života prožít doma ve svém prostředí a mezi svými blízkými. Moc si vážím toho, že hospice širokou škálou poskytovaných služeb pomáhají nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich blízkým v co nejvyšší možné míře usnadnit závěr života,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Martina Berdychová.

V loňském roce Královéhradecký kraj na hospicovou péči uvolnil celkem 24 milionů korun. Původní plán tehdy navýšil o tři miliony z původních 21 milionů korun.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30446 lidí

„Aktuálně schválená částka 22 milionů korun na hospicovou péči je základ, který v průběhu roku předpokládáme navýšit podobně jako v loni, kdy jsme podporu zvýšili z důvodu kompenzace zvýšených cen energií, pohonných hmot a dalších vstupů,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Hospicová péče se skládá z lékařských, ošetřovatelských, rehabilitačně-ošetřovatelských a poradenských činností poskytovaných nevyléčitelně nemocným pacientům. Hospice poskytují sociálně právní a psychologické poradenství také rodinným příslušníkům. Služby zajišťují i podporu pro pozůstalé.

Krajský dotační program je přímo určený na spolufinancování této péče o pacienty, kteří vyčerpali možnosti léčby a nyní u nich pokračuje léčba, která minimalizuje bolesti a mírní všechny obtíže jejich diagnózy i případné komplikace.

Hospicovou péči v Královéhradeckém kraji stabilně zajišťuje pět domácích hospiců a kamenný Hospic Anežky v Červeném Kostelci s kapacitou 30 lůžek pro paliativní péči. Služby mobilního hospice v využívá zhruba 380 pacientů. Přes 410 pacientů za rok pak využívá pobytové hospicové péče. Kontakty na hospice jsou dostupné ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Chaotické vedení Středočeského kraje pokračuje

5:31 Pokorná Jermanová (ANO): Chaotické vedení Středočeského kraje pokračuje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k úsporám ve Středočeském kraji.