Hejtman Franc: Krajské nemocnice budou mít jednotný informační systém

19.07.2016 11:01 | Zprávy
autor: PV

Pořízení nového jednotného informačního systému pro nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, který bude propojovat všechny krajské nemocnice a umožní vzájemné sdílení dat, plánuje Královéhradecký kraj. Na podporu tohoto projektu by chtěl kraj získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady na pořízení informačního systému se odhadují asi na 100 milionů korun.

Hejtman Franc: Krajské nemocnice budou mít jednotný informační systém
Foto: tan
Popisek: Královéhradecký hejtman Lubomír Franc

„Moderní nemocniční informační systém je velmi potřebný, aby naše krajské nemocnice zlepšily a ještě více zefektivnily svoje fungování. Připravujeme se na něj už delší dobu, pořízení je velmi nákladné a v tomto programovacím období se naskytla možnost žádat na tento typ projektu o evropskou dotaci, čehož chceme využít,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc s tím, že přípravu žádosti o dotaci schválila i krajská rada.

V jednotlivých nemocnicích jsou v současné době provozovány různé systémy, které nejsou vzájemně zcela kompatibilní a neumožňují sdílení informací mezi poskytovateli lékařské péče na úrovni kraje.

Zároveň funkcionality stávajících systémů odvíjející se od jejich stáří neodpovídají současným potřebám a moderním požadavkům. Pro některé z nich bude dlouhodobě náročné zajistit servisní a technickou podporu výrobce. „Plánujeme proto v rámci tohoto projektu pořídit a zavést do všech nemocnic založených Zdravotnickým holdingem Královéhradeckého kraje jednotný nemocniční informační systém (NIS) včetně pořízení nezbytného hardwarového i softwarového vybavení a dalších technologií nutných pro zajištění jeho provozu a udržitelnosti,“ doplnila krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…