Hejtman Grolich: Kraj navýšil svoji podporu sportu v regionu

16.01.2022 8:35 | Tisková zpráva

O devět milionů korun na celkových 29 milionů zvýšil kraj oproti loňsku prostředky v dotačním programu Podpora sportu v Jihomoravském kraji.

Hejtman Grolich: Kraj navýšil svoji podporu sportu v regionu
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

Vypsání navýšeného dotačního programu schválili krajští radní na své středeční schůzi (12. ledna 2022). „Letošní rozpočet se vrací do normálních čísel, a proto jsme mohli navýšit i finance na podporu sportu o devět milionů. Hlavně v menších obcích je každá koruna dobrá a kde funguje nějaký oddíl, tak tam zůstává život,“ vysvětluje hejtman Jan Grolich.

Dotační program je rozčleněný na dvě části. Okruh A je určený na podporu výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení nebo pořízení investičního movitého majetku. Je na něj vyčleněno 11 milionů korun (například na opravy a údržby sportovišť, zejména střech, sportovních ploch, šaten a sociálního zařízení na sportovištích…). Okruh B, na který je určeno 18 milionů, pak cílí na podporu samotné činnosti sportovních organizací – například na ubytování a stravování na soutěžích a soustředěních, pronájem sportovních ploch, nákup sportovního vybavení nebo zahrnuje například příspěvek na výdaje na trenéry dětí a mládeže apod.

„Oproti loňsku jsme nejen navýšili celkové prostředky, ale zároveň jsme posunuli maximální výši dotace na 180 tisíc v prvním a 150 tisíc v druhém okruhu. Spoluúčast zůstává pořád na 30 procentech. Věříme, že se podaří pomoci více žadatelům než v minulém roce,“ dodal hejtman Grolich.

Zájemci o dotaci se mohou hlásit od 14. do 28. února 2022. Podrobnosti o dotačním programu jsou zveřejněny na webu Jihomoravského kraje ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaké řešení nabízíte VY?

Proč jako politička vládní strany, ke všemu za Prahu nepomůžete vyřešit situaci s uprchlíky? Vždy jste se prezentovala jako schopná politička, co rozumí sociální politice a je pravda, že jste se jí věnovala, ale zdá se, že jen do té doby, než ze slov došlo na činy, ptotože jak vám kritika šla, tak t...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Doubrava: Na území EU není dostatek kapacitních terminálů

15:09 Senátor Doubrava: Na území EU není dostatek kapacitních terminálů

Projev na 25. schůzi Senátu 18. května 2022 k nařízení EU o opatřeních na zajištění bezpečnosti dodá…