Hejtman Hašek: Firemní mateřská škola Jihomoravského kraje má ode dneška tři nové třídy

01.09.2016 14:35

Firemní mateřská škola Jihomoravského kraje Lentilka má od 1. září 2016 další tři třídy s kapacitou 72 dětí. Nové prostory v Brně na Kounicově 16 otevřela ministryně školství Kateřina Valachová spolu s hejtmanem Michalem Haškem.

Hejtman Hašek: Firemní mateřská škola Jihomoravského kraje má ode dneška tři nové třídy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Jsem moc ráda, že Jihomoravský kraj nespoléhá na to, co dorazí dobrého z Prahy, ale vedle toho si poradí sám. Moc se mi líbí, že jste spojili síly, že jsou zde nejen dětí zaměstnanců kraje, ale i policie a hasičů,“ vyzdvihla ministryně Valachová.„Přímo v budově krajského úřadu na Žerotínově náměstí máme mateřskou školu s dvěma třídami. Protože kapacita nedostačovala, tak jsme se ve vedení kraje rozhodli otevřít tři nové třídy firemní mateřské školy. Zde budou jak děti úřednic krajského úřadu, tak jsme nabídli kapacitu Krajskému ředitelství Policie České republiky a také Hasičskému záchrannému sboru. Z celkové nové kapacity 72 míst  bude mít 26 Krajské ředitelství Policie a zatím 3 děti jsou přihlášeny od hasičů, ale ty počty ještě nejsou definitivní,“ uvedl hejtman Michal Hašek.„Nabídku Jihomoravského kraje jsem velice uvítal, jsou zdě děti našich zaměstnanců nejen z Brna, ale i z Krajského ředitelství, kteří dojíždějí. V případě dalšího rozšíření této školky bychom tuto možnost využili,“ řekl krajský policejní ředitel Leoš Tržil.

Jihomoravský kraj byl první organizací veřejné správy, která pro své zaměstnance a zaměstnance příspěvkových organizací kraje zřídila vlastní firemní mateřskou školku – Lentilka. Školka samotná byla zřízena v roce 2012 a věnuje se dětem od 2 do 7 let. Provozovatelem školky je Středisko volného času – Lužánky. Celková kapacita školky je nyní 106 míst. Dnes nově otevřené prostory školky byly vybudovány nákladem 15,8 milionu korun od dubna do srpna letošního roku. Více informací  o školce na http://lentilka.luzanky.cz/ .

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Miliardy z našich daní mizí v černé díře

11:38 Senátor Valenta: Miliardy z našich daní mizí v černé díře

Komentář na facebookovém profilu k neprůhlednému financování nestátních neziskových organizací