Hejtman Hašek: Probírali jsme řešení následků sucha či vinařský zákon

17.12.2015 4:30

Hejtman Hašek bilancoval ke konci roku s partnery kraje.

Hejtman Hašek: Probírali jsme řešení následků sucha či vinařský zákon
Foto: Michal Hašek
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

Bilance dosavadní spolupráce byla tématem dnešního  (16. 12. 2015) setkání hejtmana Michala Haška s jihomoravskými zemědělci, vinaři, zástupci Hospodářské komory, zahrádkáři, myslivci, rybáři, chovateli a hasiči.

„K tématům setkání se zástupci Agrární komory a vinaři patřilo mj. řešení následků sucha z úrovně kraje, podpora regionálních potravinářských veletrhů Salima a Techagro, spolupráce kraje a Vinařského fondu ČR, nové Centrum excelence na Střední vinařské škole ve Valticích a také potřebné úpravy legislativy – zde jde o novelu vinařského zákona a zákon o prodeji státní půdy,“ uvedl hejtman Hašek.

Další bilanční schůzkou byl pracovní oběd se šéfy okresních hospodářských komor v Jihomoravském kraji. "Poděkoval jsem za letošní spolupráci, seznámil je s návrhem rozpočtu kraje na rok 2016 a velmi pečlivě vyslechl informace o pohledu podnikatelů na problémy ve všech jihomoravských okresech. Za všechny zmíním dopravní infrastrukturu či střední technické a učňovské školství. Popřál jsem podnikatelům úspěšný rok 2016, pokud se bude dařit jim, bude to znamenat také daně do krajského rozpočtu a práci pro občany kraje," řekl Michal Hašek.

Odpoledne se hejtman sešel se zástupci myslivců, rybářů, chovatelů a zahrádkářů. I s nimi mluvil o dosavadní spolupráci, uzavírání memorand a práci v dalších letech.

Velké poděkování pak patřilo i dobrovolným hasičům z Jihomoravského kraje, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Moravské hasičské jednoty. "Na návrh hasičských spolků jsem také dnes vyznamenal 5 dobrovolných hasičů bronzovou a stříbrnou medailí Jihomoravského kraje," doplnil hejtman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09: Peníze z těžby musí zůstat především tam, kde těžba způsobuje největší škody

17:31 TOP 09: Peníze z těžby musí zůstat především tam, kde těžba způsobuje největší škody

Ústecký a Karlovarský kraj dlouhodobě doplácí na těžbu hnědého uhlí. Chceme, aby peníze z těžby zůst…