Hejtman Hašek: Už se řeší zakázka na sběr munice v Bořím lese

12.08.2015 12:02 | Zprávy

Hejtman Hašek se přijel podívat do Bořího lesa. O čištění jednal s hasiči, lesníky i policisty

Hejtman Hašek: Už se řeší zakázka na sběr munice v Bořím lese
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

Přímo do Bořího lesa, kde je ještě na téměř 500 hektarech rozmetána již sedmdesát let munice z německé továrny, přijel v úterý 11. července 2015 hejtman Michal Hašek. Sešel se s ředitelem Lesního závodu Židlochovice Miroslavem Svobodou i okresním ředitelem Hasičského záchranného sboru v Břeclavi Františkem Huškem, aby se informoval o stavu příprav čištění lesa.

„Ráno jsem o Bořím lese jednal také s krajským policejním ředitelem Leošem Tržilem. Vláda už schválila provedení veřejné zakázky na sběr munice. Prostřednictvím Lesů České republiky ji provede specializovaná firma, která nalezenou munici následně předá pyrotechnikům. Ti ji pak buď odvezou, nebo zničí přímo na místě,“ uvedl hejtman Michal Hašek s tím, že čištění od munice je akce na několik let.

Jak zdůraznil, sanace lesa si vyžádá asistenci policie, hasičů i záchranné služby. „Chci vyzvat všechny Břeclavany i návštěvníky, aby se i přes zvědavost tomuto území vyhýbali. Munice z lesa má již na svědomí pět úmrtí,“ zdůraznil Michal Hašek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Dražší bude vše, nejen palivo

22:01 Svobodní: Dražší bude vše, nejen palivo

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k českému Green Dealu vlády Petra Fialy