Hejtman Jiří Štěpán vystoupí na Evropském summitu regionů a měst

15. 3. 2019 5:35

Rumunská Bukurešť je 14. a 15. března dějištěm Evropského summitu regionů a měst. Královéhradecký kraj zde reprezentuje hejtman Jiří Štěpán, který vystoupí coby prezentující v jedné z debat o tom, co očekávají mladí regionální lídři od Evropské unie.

Hejtman Jiří Štěpán vystoupí na Evropském summitu regionů a měst
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

V sídle rumunského parlamentu se dnes a zítra sejdou volení představitelé místních a regionálních orgánů zemí Evropské unie. Diskutovat budou o nadcházejících výzvách EU, ale i o tom, co pro jednotlivé regiony toto evropské společenství znamená.

„Evropskou unii vnímám jako obrovskou příležitost právě pro regiony. Není to jen spolupráce států, je to především také spolupráce jednotlivých krajů a obcí a jejich snaha o vzájemnou propojenost. Například na základě česko-polské spolupráce velmi intenzivně spolupracuje Královéhradecký kraj s polským Dolnoslezským vojvodstvím a stejně tak jednotlivé obce na obou stranách hranice. I díky tomu se vrací život do česko-polského příhraničí. Daří se nám realizovat například opravy silnic v Bystřických a Orlických horách, projekty na vybudování rozhleden, ale i mostu v Neratově či nákupy hasičské techniky,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán, který Královéhradecký kraj v pátek 15. března představí dalším čelným představitelům evropských regionů.

Summitu se účastní například Karl-Heinz Lambertz, předseda Evropského výboru regionů, Michel Bernier, hlavní vyjednavač Evropské unie ve věcech brexitu nebo předseda Bratislavského samosprávného kraje Juraj Droba. Seznam všech zúčastněných mluvčích naleznete ZDE.

„Je důležité, aby Evropská unie umožnila rozvoj všech regionů a měst, které budou mít snahu čerpat peníze z jejích fondů. Měla by nastavit snazší a jednodušší podmínky pro žadatele, kteří se špatně orientují v často nečitelných byrokratických kruzích. Zároveň je nutné, aby Evropská unie jednodušším jazykem představovala to, co se pro lidi udělalo, nejen velké projekty, ale i věci v nejmenších obcích,“ doplnil hejtman Štěpán.

Evropský výbor regionů pořádá každé dva roky Evropský summit regionů a měst. Na summitu se setkávají volení představitelé místních a regionálních orgánů a diskutují o největších výzvách, před nimiž EU stojí. Naposledy se summit konal v roce 2016 v Bratislavě. Letošní osmý ročník hostí Rumunsko, které v lednu převzalo předsednictví EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Hilšer: Dnes začíná program naší třídenní návštěvy v Moskvě. Problémy už od pátku

11:33 Senátor Hilšer: Dnes začíná program naší třídenní návštěvy v Moskvě. Problémy už od pátku

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Moskvy