Hejtman Kulhánek: Letos můžeme počítat s vyššími výnosy příspěvkových organizací

23.03.2023 5:34 | Tisková zpráva

Rada Karlovarského kraje schválila na svém zasedání rozpočty na rok 2023 a střednědobé výhledy rozpočtů na období 2024-2025 příspěvkových organizací Karlovarského kraje.

Hejtman Kulhánek: Letos můžeme počítat s vyššími výnosy příspěvkových organizací
Foto: archiv
Popisek: Petr Kulhánek

Kromě navýšení nákladů z důvodů vyšších cen za energie, růstu inflace a navýšení prostředků na platy může kraj v roce 2023 počítat také s navýšením výnosů, a to zejména v sociální oblasti a zdravotnictví.

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38691 lidí

„K finančním rozpočtům na letošní rok jsme vedli se zástupci příspěvkových organizací jednání, kde jsme jim doporučili snížení některých nákladových položek a zapojení vlastních fondů k pokrytí provozních nákladů. Přestože některé organizace předpokládají záporné rozpočty na rok 2023, měli bychom díky snížení neinvestičních příspěvků a finanční podpoře ze strany státu získat 72 milionů korun. V sociální oblasti bychom tohoto měli dosáhnout prostřednictvím vyšších dotací z ministerstva práce a sociálních věcí a na straně Zdravotnické záchranné služby díky úhradové vyhlášce,“ vysvětlil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

V oblasti sociální bylo dohodnuto snížení neinvestičního příspěvku na provoz o 41,4 milionu korun. Toto umožnilo zvýšení dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR na zajištění financování sociálních služeb téměř o 28,5 milionu korun. V oblasti zdravotnictví se jednalo konkrétně o Zdravotnickou záchrannou službu Karlovarského kraje, kde dosáhlo snížení neinvestičního příspěvku 31 milionů korun. Ze strany zdravotních pojišťoven byla totiž na základě úhradové vyhlášky zvýšena úhrada poskytovateli zdravotnické záchranné služby (ZZS) o 1500 Kč za každou epizodu péče o pojištěnce, zahrnující příjem tísňové výzvy operátorem zdravotnického operačního střediska a výjezd ZZS.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Věda a výzkum patří pod školství. Ukončete tu šarádu s hledáním ministra

18:14 Hašek (PRO): Věda a výzkum patří pod školství. Ukončete tu šarádu s hledáním ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hledání nového ministra pro vědu a výzkum.