Hejtman Kulhánek: Letos můžeme počítat s vyššími výnosy příspěvkových organizací

23.03.2023 5:34 | Tisková zpráva

Rada Karlovarského kraje schválila na svém zasedání rozpočty na rok 2023 a střednědobé výhledy rozpočtů na období 2024-2025 příspěvkových organizací Karlovarského kraje.

Hejtman Kulhánek: Letos můžeme počítat s vyššími výnosy příspěvkových organizací
Foto: archiv
Popisek: Petr Kulhánek

Kromě navýšení nákladů z důvodů vyšších cen za energie, růstu inflace a navýšení prostředků na platy může kraj v roce 2023 počítat také s navýšením výnosů, a to zejména v sociální oblasti a zdravotnictví.

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38484 lidí

„K finančním rozpočtům na letošní rok jsme vedli se zástupci příspěvkových organizací jednání, kde jsme jim doporučili snížení některých nákladových položek a zapojení vlastních fondů k pokrytí provozních nákladů. Přestože některé organizace předpokládají záporné rozpočty na rok 2023, měli bychom díky snížení neinvestičních příspěvků a finanční podpoře ze strany státu získat 72 milionů korun. V sociální oblasti bychom tohoto měli dosáhnout prostřednictvím vyšších dotací z ministerstva práce a sociálních věcí a na straně Zdravotnické záchranné služby díky úhradové vyhlášce,“ vysvětlil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

V oblasti sociální bylo dohodnuto snížení neinvestičního příspěvku na provoz o 41,4 milionu korun. Toto umožnilo zvýšení dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR na zajištění financování sociálních služeb téměř o 28,5 milionu korun. V oblasti zdravotnictví se jednalo konkrétně o Zdravotnickou záchrannou službu Karlovarského kraje, kde dosáhlo snížení neinvestičního příspěvku 31 milionů korun. Ze strany zdravotních pojišťoven byla totiž na základě úhradové vyhlášky zvýšena úhrada poskytovateli zdravotnické záchranné služby (ZZS) o 1500 Kč za každou epizodu péče o pojištěnce, zahrnující příjem tísňové výzvy operátorem zdravotnického operačního střediska a výjezd ZZS.

reklama

autor: PV

Kolář

Není Kolář tak trochu druhý Mynář? A řídíte svůj tým vy nebo oni ovládají vás? Z toho, co čtu se přikláním spíš k druhé variantě. Obecně mi taky přijde, že jste dost nerozhodný a málo důrazný. Třeba když s nějakým zákonem nesouhlasíte, tak ho ale stejně ve výsledku podpoříte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Dotace nejsou sprosté slovo. Stačí je dobře ohlídat

18:18 Peksa (Piráti): Dotace nejsou sprosté slovo. Stačí je dobře ohlídat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dotacím.