Hejtman Netolický: Jsme připraveni uvolnit finance na dokončení sanace areálu Transporty

03.07.2020 20:43

Jednou ze starých ekologických zátěží, které Pardubický kraj na svém území v posledních letech řešil, je areál bývalé Transporty Chrudim. O dokončení prací, spočívajících v komplexní analýze rizik a likvidaci vrtů, jednal ve čtvrtek na Ministerstvu životního prostředí hejtman Martin Netolický.

Hejtman Netolický: Jsme připraveni uvolnit finance na dokončení sanace areálu Transporty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický
reklama

Kraj v minulosti do sanace areálu a ochrany životního prostředí investoval stovky milionů korun. „Stejně jako v předchozích letech jsme připraveni uvolnit finanční prostředky na dokončení sanace areálu. Nyní zbývá dokončit komplexní analýzu rizik a likvidaci vrtů v areálu. Ve spolupráci se společností Ekomonitor máme připravený projekt za přibližně 10 milionů korun a hledáme ve státu finančního partnera, který by nám mohl pomoci, protože v postkoronavirové době nemůžeme nést celé náklady jen my,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„V tuto chvíli ministerstvo identifikovalo dvě možnosti možné spoluúčasti. První z nich jsou evropské fondy, kde by mohla být teoreticky vyhlášena výzva z uspořených prostředků. Druhou možností je Státní fond životního prostředí, ze kterého jsme v minulosti čerpali například na sanaci areálu Vitky v Brněnci. V tuto chvíli jsme domluveni na přípravě memoranda se všemi dotčenými orgány, které jsou v areálu Transporty zainteresované,“ řekl hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlaváček: Velká města požadují změny v návrhu stavebního zákona

11:33 Hlaváček: Velká města požadují změny v návrhu stavebního zákona

Pražští radní schválili „Čtyři městské artikuly,“ ve kterých velká česká města shrnují svá stanovisk…