Hejtman Netolický: Nechceme druhé Vrbětice. Květná musí být bezpečná

10.11.2014 15:07 | Zprávy

V souvislosti s nedávným výbuchem v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku se začalo spekulovat o znovuoživení muničního skladu v Květné u Poličky.

Hejtman Netolický: Nechceme druhé Vrbětice. Květná musí být bezpečná
Foto: kancelář hejtmana M. Netolického
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Svoji návštěvu zvažuje i ministr obrany. S místními samosprávami jsme za jedno. Situace z Vrbětic na Zlínsku se nesmí opakovat, byť v jiné části republiky. Budeme proto požadovat  záruky bezpečnosti uložené munice. Podle našich informací není zcela jisté, že munice bude ve vlastnictví státu. Proti takovému řešení by totiž nikdo nic neřekl. Naopak obnovení v minulém roce uzavřeného skladu může přinést pracovní místa pro některé profese v regionu. Jednoduše potřebujeme vědět co, v jakém technickém stavu a s jakými riziky bude v Květné uloženo. Jinak si těžko dovedu představit souhlas. Bezpečnostní rada kraje, kde jsou zastoupeny všechny složky integrovaného záchranného systému, se záležitostí bude zabývat na svém příštím zasedání.

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Pardubickykraj.cz

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): KoStraKoV na konci cesty aneb Pád Fialovy osvěty

6:03 Klán (KSČM): KoStraKoV na konci cesty aneb Pád Fialovy osvěty

Pod vedením Otakara Foltýna, přezdívaného podle zkratky funkce KoStraKoV, se mise proměnila v sérii …