Hejtman Netolický: O české kapry je letos obrovský zájem

22.12.2017 18:14 | Zprávy
autor: PV

Rybářství Litomyšl patří mezi největší v regionu. V předvánočním čase jej proto navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se senátorem Radko Martínkem. S ředitelem společnosti Oldřichem Holcmanem hovořili především o výsledcích společnosti v posledních letech, problematice nedostatku vody v rybnících a řekách, ale také zajištění pracovních sil z Ukrajiny.

Hejtman Netolický: O české kapry je letos obrovský zájem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

„Předpokládaný výlov v letošním roce činí sedm tisíc metráků ryb. Výlov na jeden hektar se pohybuje okolo šesti až sedmi metráků. Společnost poptávku bez problémů zvládá, avšak vzhledem k platné legislativě není možné rozšiřování rybníků pro chovné účely. Pro letošní vánoční svátky by však nemělo dojít většímu nedostatku ryb, byť zásoby se s blížícím Štědrým večerem tenčí. Osobně si ale nedovedu představit, že bych na štědrovečerním stole neměl českého kapra, nejlépe pak samozřejmě z našeho kraje,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Problémy má společnost dlouhodobě s nedostatkem vody i ve větších 20 hektarových rybnících, což může způsobit ztrátu i 200 metráků ryb na rybník. S nízkou hladinou se potýká také řeka Loučná, na které se nachází řada důležitých objektů včetně pstruhárny,“ doplnil Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.