Hejtman Půta: Ukrajinská delegace k nám přijela s řediteli závodů na zpracování masa, ovoce, mléčných výrobků, ale i s podnikateli v oblasti strojírenství či zdravotnictví

23.04.2016 22:00 | Zprávy

Borys Zajchuk, velvyslanec Ukrajiny v ČR, Vasyl Brovarnyk, místopředseda Vinnycké oblastní státní administrativy a téměř třicet významných ukrajinských podnikatelů jednalo ve středu 20. dubna s hejtmanem Martinem Půtou a náměstkem Josefem Jadrným o možnostech spolupráce nejen mezi regiony, ale i mezi firmami.

Hejtman Půta: Ukrajinská delegace k nám přijela s řediteli závodů na zpracování masa, ovoce,  mléčných výrobků, ale i s podnikateli v  oblasti strojírenství či zdravotnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Půta

„Se zájmem jsme si vyslechli prezentace o Vinnycké oblasti, která je zaměřena zejména na zemědělskou produkci, chov zvířat a následný zpracovatelský průmysl,“ řekl po jednání hejtman Martin Půta. „Členy delegace byli ředitelé závodů na zpracování tuků a olejů, masa, ovoce a zeleniny, mléčných výrobků, ale i podnikatelé z oblasti strojírenství či zdravotnictví,“ doplnil hejtman.

„Dostali jsme pozvání k návštěvě oblasti,“ sdělil náměstek pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný. „Rádi bychom využili zemědělského potenciálu Vinnycké oblasti a zkusili vyjednat spolupráci například v možnosti odběru zemědělských produktů nebo naopak zavedení některých technologií z našeho kraje do ukrajinského průmyslu,“ upřesnil náměstek Jadrný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Nechápu, jak chtějí traktoristi "zastavovat migraci"

10:04 Kolář (TOP 09): Nechápu, jak chtějí traktoristi "zastavovat migraci"

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci a politice Karla Schwarzenberga.