Hejtman Řihák odvolal období déletrvajícího sucha

9. 8. 2013 15:10

Na základě podnětu Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a s přihlédnutím k předpovědi ČHMÚ na další období, hejtman Středočeského kraje Josef Řihák dne 9.8.2013 odvolal období déletrvajícího sucha na celém území Středočeského kraje.

Hejtman Řihák odvolal období déletrvajícího sucha
Foto: Archiv JŘ
Popisek: Senátor ČSSD Josef Řihák
reklama

I po odvolání vyhlášeného období déletrvajícího sucha zůstávají, v přiměřené míře, v platnosti preventivní opatření uvedená v čl.4, odst.5, Nařízení Středočeského kraje č.4/2010 ze dne 4.ledna 2010, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů.

Ustanovení čl.4, odst.5, stanoví následující opatření pro rozdělávání ohňů v přírodním prostředí:

  1. je zakázáno rozdělávat otevřený oheň v lese a do vzdálenosti 50 m od okraje lesa (výjimku na lesních pozemcích může povolit vlastník lesa),
  2. v rekreačních zařízeních, dětských táborech a veřejných tábořištích (dále jen „rekreační zařízení“) lze rozdělávat ohniště jen ve vyhrazeném prostoru; rozdělávání ohňů v těsné blízkosti stanů a obytných přívěsů je zakázáno,
  3. pro provozování ohniště v rekreačních zařízeních musí být určena osoba odpovědná za dozor a nesmí být provozováno za silného větru,
  4. provozovatel rekreačních zařízení je povinen zajistit zpracování a realizaci organizačně technických opatření k zajištění požární ochrany; stanovená technická opatření musí zveřejnit způsobem v místě obvyklým tak, aby všichni uživatelé rekreačních zařízení měli možnost se s nimi seznámit; součástí organizačně technických opatření k zajištění požární ochrany v rekreačních zařízeních musí být zajištění průjezdnosti příjezdových cest; organizačně technická opatření musí zohledňovat místní úpravu požární ochrany - požární řád obce a další nařízení (např. povolovací řízení pro rozdělávání ohňů).

„Výše uvedená preventivní opatření je třeba zajišťovat v přiměřené míře i mimo vyhlášenou dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů,“ připomíná hejtman J. Řihák.

Tato preventivní opatření při respektování ustanovení dalších právních předpisů považuje Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje za dostatečné. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berg (Zelení): Lidé budou zklamáni. I když se viník otrávení Bečvy najde, hrozí mu mírný trest

6:37 Berg (Zelení): Lidé budou zklamáni. I když se viník otrávení Bečvy najde, hrozí mu mírný trest

Policie ve čtvrtek oznámila, že nalezla kanalizační výpust, ze které se do řeky Bečvy dostal nebezpe…