Hejtman Schrek: Mým cílem je zlepšit politickou kulturu a vytvářet lepší podmínky pro život lidí v kraji

16.12.2020 16:10

Nejenom o nástupu do vedení Kraje Vysočina a dopadech pandemie se nesla návštěva nového hejtmana Vítězslava Schreka na velkomeziříčské radnici.

Hejtman Schrek: Mým cílem je zlepšit politickou kulturu a vytvářet lepší podmínky pro život lidí v kraji
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Během pátečního setkání 11. prosince 2020 stihl starosta Alexandros Kaminaras s místostarostou Františkem Smažilem otevřít témata, která vidí v rámci spolupráce kraje s Velkým Meziříčím jako klíčová.

Jedním z nich je například umístění nové hasičské stanice záchranného sboru, která by se měla v okrajové části města začít projektovat již v příštím roce. Došlo také na představení projektu vybudování okružních křižovatek na krajské komunikaci II/602 i dlouho plánovanou stavbu jihovýchodního obchvatu města.

Do čela Vysočiny usedl nový hejtman dle svých slov s jasnými cíli. Přestože si uvědomuje, že je politika tvrdá disciplína, rád by zlepšil její politickou kulturu. Důležité je pro něj pracovat na zlepšení konceptu kvality života v kraji, hledat spojení mezi městy a snažit se vytvářet lepší podmínky pro život v kraji. V rámci své práce chce více podporovat malé obce a zemědělskou produkci, která je pro rozvoj kraje klíčová.

Poté pracovní cesta hejtmana Schreka pokračovala návštěvou výchovného ústavu ve Velkém Meziříčí, dětského domova, Domova bez zámku a Domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Jak může komunální politik zamezit šmírování občanů?

19:22 Piráti: Jak může komunální politik zamezit šmírování občanů?

Pirátky Klára Kocmanová a Markéta Gregorová přinášejí užitečné tipy komunálním politikům pro minimal…