Hejtman Šimek: Kraj podal odvolání proti rozhodnutí báňského úřadu o těžbě štěrkopísku v Uherském Ostrohu

07.02.2019 17:21 | Zprávy

Jihomoravský kraj se odvolal proti rozhodnutí báňského úřadu ve věci těžby štěrkopísku v Uherském Ostrohu.

Hejtman Šimek: Kraj podal odvolání proti rozhodnutí báňského úřadu o těžbě štěrkopísku v Uherském Ostrohu
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (BPP, zvolen za hnutí ANO)

„Odvolání připravil odbor životního prostředí Krajského úřadu JMK a v tomto týdnu bylo doručeno Obvodnímu báňskému úřadu v Brně,“ uvedl radní pro životní prostředí Vít Rajtšlégr. „Jihomoravský kraj dlouhodobě nesouhlasí s těžbou štěrkopísku v Uherském Ostrohu. Nechal si zpracovat znalecký posudek, který potvrdil obavy z možného ohrožení jímacího území vodního zdroje Bzenec I a Bzenec III zásobující cca 100 tisíc obyvatel Hodonínska a okolí pitnou vodou. Své nesouhlasné stanovisko jsme v minulosti prezentovali i v Senátu České republiky a odvoláním proti aktuálnímu rozhodnutí vyjadřujeme svůj konzistentní postoj,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

K ochraně zájmů obyvatel Jihomoravského kraje před dopady předmětné těžby štěrkopísku se Jihomoravský kraj také přihlásil jako účastník řízení o stanovení dobývacího prostoru Uherský Ostroh a rovněž v rámci předmětného správního řízení uplatnil námitky k těžbě štěrkopísku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Věřili v něco jiného než jejich vrazi

22:31 Kolář (TOP 09): Věřili v něco jiného než jejich vrazi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí Srebrenice.