Hejtman Šimek: Panelové diskusi dominovalo téma sucha

21.11.2018 12:22

Sucho a jeho dopady na krajinu, změny klimatu, kotlíkové dotace, souvislost vytápění v domácnostech se stavem životního prostředí.

Hejtman Šimek: Panelové diskusi dominovalo téma sucha
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (BPP, zvolen za hnutí ANO)
reklama

To byla jen některá z témat, která zazněla na panelové diskusi s jihomoravským hejtmanem pořádané Deníkem v prostorách brněnského VIDA centra. Spolu s hejtmanem Bohumilem Šimkem se úterní debaty zúčastnil radní Petr Hýbler, zástupci Ministerstva životního prostředí a odborníci z Mendelovy univerzity.

Jak v rámci tématu dotačních programů na výstavbu a revitalizaci vodních nádrží upozornil hejtman, je v této oblasti velmi důležitý i přístup vedení samotných obcí. „Před koncem volebního období máme všichni opravené chodníky. Ale to, že za obcí je rybník, který může projít revitalizací a pomoci se zadržením vody v krajině, se neřeší. Přitom chodníky můžeme opravit kdykoli, vodu, která nám třeba za pět let bude chybět, ale už nenachytáme," konstatoval Bohumil Šimek, který v oblasti boje proti následkům sucha přivítal nedávné rozhodnutí o navýšení hladiny ve vodní nádrži Nové Mlýny o 35 centimetrů, jež má vodohospodářské situaci napomoci. Náměstek ministra životního prostředí České republiky Vladimír Dolejský v souvislosti s porovnáním kvality životního prostředí v regionu ocenil přístup kraje. „Jihomoravský kraj je unikátní ve svém odpovědném a aktivním přístupu k životnímu prostředí,“ uvedl Vladimír Dolejský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSD: Centrum SVĚT bude předcházet problémům se zahraničními zaměstnanci

20:52 ČSSD: Centrum SVĚT bude předcházet problémům se zahraničními zaměstnanci

Mladá Boleslav má skoro 37 tisíc obyvatel, dalších 15 tisíc jsou cizinci. To přináší bezpečnostní, s…