Hejtman Šimek: Ústavní soud potvrdil správnost dokumentu

06.05.2020 23:14

Stěžovatelé na krajský územní plán neuspěli.

Hejtman Šimek: Ústavní soud potvrdil správnost dokumentu
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (BPP, zvolen za hnutí ANO)
reklama

Ústavní soud obdržel v srpnu 2019 dvě stížnosti, jednak společný podnět skupiny 24 obcí, jednotlivců a spolků, a pak samostatnou stížnost ženy, která rovněž žádala zrušení krajských zásad územního rozvoje. Ústavní soud nyní svým rozhodnutím z konce dubna letošního roku tyto ústavní stížnosti a návrhy s nimi spojené odmítl. Potvrdil tak předchozí rozhodnutí jak Krajského soudu, tak i Nejvyššího správního soudu.

„Rozhodnutí Ústavního soudu je potvrzením toho, k čemu dospěly nižší soudní instance, a je to konečný verdikt, že krajské zásady územního rozvoje jsou v pořádku, o čemž jsme nepochybovali od samotného počátku. Aktualizace zásad územního rozvoje, na které v průběhu nynějšího funkčního období systematicky pracujeme, je v poslední fázi. V září tak bude zastupitelstvo kraje schvalovat konečnou podobu trasy důležitých dopravních staveb, především silnice „43“,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Maleček.

„Je to svým způsobem zadostiučinění nejen pro mě jako hejtmana kraje, ale pro celý náš region. Za poslední dva roky se za zásady územního rozvoje postavily desítky obcí a občanů Jihomoravského kraje a dle mého názoru v celém procesu schvalování sehrála tato do té doby mlčící většina velmi pozitivní úlohu. A samozřejmě je toto rozhodnutí soudu jen dalším důkazem kvality zásad. Proto bych chtěl poděkovat Martinovi Malečkovi, který je v posledních třech letech hnacím motorem procesu, všem z odboru územního plánování a všem lidem, kteří na tomto strategickém dokumentu odvedli tisíce hodin práce. Dá se říct, že jihomoravské zásady územního rozvoje jsou zcela jistě nejprověřenějším a nejpropracovanějším dokumentem v celé České republice,“ dodal hejtman Bohumil Šimek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hrabálek: Do škol se vracejí všechny děti, MHD obnovuje běžný provoz

11:30 Primátor Hrabálek: Do škol se vracejí všechny děti, MHD obnovuje běžný provoz

V rámci postupného rozvolňování protiepidemických opatření se od pondělí 17. května vrací do hradeck…