Hejtman Štěpán: Krizový štáb projedná úkoly, stanovené opatřeními státu

13.03.2020 9:41

Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje ve čtvrtek projednala nová nařízení vlády, související s vyhlášením nouzového stavu z důvodu šíření koronaviru v ČR. Hejtman Jiří Štěpán na páteční 11. hodinu svolal krizový štáb, který v celé věci šíření nákazy bude dále jednat.

Hejtman Štěpán: Krizový štáb projedná úkoly, stanovené opatřeními státu
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Z důvodu vyhlášení nouzového stavu jsem na pátek svolal krizový štáb kraje, který projedná úkoly stanovené krizovými opatřeními státu. Vyzývám občany Královéhradeckého kraje, aby dodržovali všechna vládní nařízení. Věřím, že pokud budeme důslední a dodržíme hygienická a jiná opatření, dokážeme šíření nákazy zmírnit,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Bezpečnostní rada kraje ve čtvrtek projednala všechna dosavadní opatření, a to zejména ohledně dodržování hygienických zásad a prevence, dále také situaci kolem opatření ve veřejné dopravě a očekávané dodávce ochranných pomůcek, které by měl do konce týdne dodat stát.

Současné stavy prezentovali ředitelé a zástupci bezpečnostních složek. Policie bude v následujících dnech operovat na hraničních přechodech. Hasiči pomáhají při dekontaminacích sanitních vozů pro terénní odběry. Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje zajišťuje terénní odběry rizikových pacientů ve spolupráci s personálem Fakultní nemocnice Hradec Králové a dopravní zdravotní službou NDZS Kohoutek z Hradce Králové.

Krizový štáb je pracovním orgánem kraje pro řešení krizových situací. Předsedou krizového štábu je hejtman, jeho součástí jsou členové bezpečnostní rady kraje. Krizový štáb kraje plní úkoly stanovené krizovými opatřeními a navrhuje opatření hejtmanovi kraje.

Více o krizovém štábu najdete na webu kraje ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

22:58 Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová dnes přijala delegaci zahraničního výboru S…