Hejtman Štěpán: Na Rychnovsko budeme požadovat více policistů a chceme snížit zátěž na silnicích

22.12.2016 19:05

Požadavek na navýšení počtu nejen pro region Rychnovska, ale pro celý Královéhradecký kraj a snížení zátěže na silnicích. To jsou nyní nejpalčivější problémy, které řešil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán během své první návštěvy závodu Škoda Auto v Kvasinách, a to i za účasti senátora Miroslava Antla a zástupců vedení kraje, policie i starostů z Rychnovska.

Hejtman Štěpán: Na Rychnovsko budeme požadovat více policistů a chceme snížit zátěž na silnicích
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Nejdůležitější je pro nás v tuto chvíli otázka bezpečnosti a dopravy, které se doplňují. V novém roce budu mít jednání s ministrem vnitra, kdy budu požadovat navýšení počtu tabulkových míst pro státní policii, a to krajskou i přímo rychnovskou. Jednání se bude týkat i cizinecké policie a společných česko-polských hlídek na Rychnovsku,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

V otázce bezpečnosti pak regionu pomůže i senátor za Rychnovsko Miroslav Antl. „Pojmenovali jsme si základní problémy, mezi které patří i bezpečnost. Konkrétním úkolem pro mě bude pomoc při zajištění tabulkových míst pro Policii ČR. Zasadím se o to, aby přišlo minimálně 12 nových policistů do regionu a aby policie zajišťovala bezpečnost v plném rozsahu a občané nemuseli mít strach,“ řekl senátor Antl.

Tématem byla i bezpečnost v dopravě. „Požádal jsem ředitele královéhradecké policie o pomoc při zajištění pořádku a bezpečnosti ve vlacích a autobusech jezdících v dopravě zaměstnanců do Kvasin. Předpokládám, že v nejbližší době bude více policistů nejen na silnicích, ale i na nádražích a ve vlacích v regionu,“ uvedl k bezpečnostní situaci v dopravě 1. náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček.

Další problém, který se na společném jednání v kvasinském závodu Škoda Auto otevřel, byla otázka zátěže na silnicích v okolí průmyslové zóny. Pomoc kraje by zde mohla spočívat v další podpoře veřejné dopravy, které by mohla ulevit té automobilové. Myšlenka je pokračovat do budoucna v podpoře speciálních autobusových nebo železničních linek, které by sloužily k dopravě zaměstnanců do automobilky. Kraj vyjde vstříc s úpravou jízdních řádů a zasadí se o lepší komfort pro cestující. Tak se docílí toho, že se sníží zátěž na silnicích a ty budou lépe průjezdné.

Další setkání zástupců kraje, automobilky Škoda Auto a starostů by se mělo uskutečnit v prvním čtvrtletí roku 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlaváček: Studentům se líbila nedávno realizovaná muzejní oáza

4:33 Hlaváček: Studentům se líbila nedávno realizovaná muzejní oáza

Náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček v pondělí 17. června zas…