Hejtman Štěpán: Věřím, že stát splní sliby a začne dodávat respirátory

16.03.2020 16:47

Královéhradecký kraj rozdělí 21 tisíc roušek mezi sociální služby v regionu. 17 tisíc kraji věnovala společnost Život bez bariér, se kterou dar domluvil hejtman Jiří Štěpán. Další čtyři tisíce roušek zaslal do kraje stát.

Hejtman Štěpán: Věřím, že stát splní sliby a začne dodávat respirátory
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán
reklama

„Děkuji společnosti Život bez bariér za štědrý a obětavý dar. Uvědomuji si, že ochranné pomůcky docházejí na všech místech, a snažíme se je proto sehnat, kde to jen jde. Senioři jsou nejohroženější skupinou obyvatel, a roušky proto distribuujeme mezi personál, který o ně pečuje. Díky rouškám totiž lze zamezit přenosu nákazy na další osoby,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Ministerstvo zdravotnictví ČR slíbilo průběžné zásobování krajů respirátory. Kraj těmito ochrannými pomůckami vybaví předně pracovníky zdravotnické záchranné služby a personál v krajských nemocnicích, kteří přichází přímo do styku s nakaženými pacienty. Poté respirátory půjdou do ordinací praktických lékařů pro dospělé i děti a dorost, ambulantním specialistům, stomatologům a lékárníkům.

„Věřím, že stát splní své sliby a začne do krajů dodávat potřebné počty respirátorů. Jsme připraveni je okamžitě rozvést na kontaktní místa a distribuovat poskytovatelům zdravotnických služeb v kraji,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Klíč k rozdělování respirátorů stanovilo ministerstvo zdravotnictví a dodávky respirátorů do krajů se uskuteční v týdenních intervalech. Kraj poté zajistí distribuci v jednotlivých okresech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Pokud to situace umožní, školy se otevřou nejdřív 3. března

6:37 Šimral (Piráti): Pokud to situace umožní, školy se otevřou nejdřív 3. března

Hlavním tématem prvního on-line setkání Školské komise Asociace krajů České republiky a hejtmanů jed…