Hejtman Vondrák: Cestování v karavanech začíná být velmi trendy

02.07.2019 20:46

Takzvané stellplatzy nabízí servisní stání se zázemím pro karavany a přívěsy. V Evropě jsou podobných stání stovky, v Česku zatím necelá desítka. V Moravskoslezském kraji vyrostly dva, jeden funguje v Landek parku, další u Štramberku v areálu U Kateřiny. Oba vznikly za přispění Moravskoslezského kraje.

Hejtman Vondrák: Cestování v karavanech začíná být velmi trendy
Foto: archiv politika
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO)
reklama

„Stellplatzy jsou pro výletníky ideálním výchozím bodem, ze kterého mohou vyjíždět do našeho regionu za památkami, turistikou, pobavením nebo za zážitky. Cestovní ruch je pro náš region důležitý, vloni u nás turisté utratili přes 8 a půl miliardy korun. Pokud se chceme zařadit mezi nejvyhledávanější lokality, musíme jít s dobou. A cestování v karavanech začíná být velmi trendy,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„V prostorném rekreačním areálu U Kateřiny pohodlně zaparkuje až dvacet karavanů. Stellplatz jim nabízí možnost zásobit se pitnou vodou i odčerpat odpady. Majitelé vozů mají přístup k elektřině, k dispozici je jim wi-fi i toalety, dokonce mohou využívat malou dílnu,“ vyjmenoval služby stellplatzu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška s tím, že od července si mohou návštěvníci areálu U Kateřiny vypůjčit také krajská elektrokola.

Majitel areálu přišel navíc s neotřelým nápadem. „Každý návštěvník má možnost strávit zde první den zdarma. Stačí, když s sebou přiveze sazeničku a do skalky v okolí stellplatzu zasadí keřík nebo květinu. Areál bude pěknější a naši hosté si k němu vytvoří hezký vztah. Doufám, že se k nám budou všichni rádi vracet,“ řekl majitel areálu U Kateřiny Vladimír Novobilský.

Výstavba stellplatzu a rekonstrukce tartanového hřiště rekreačního areálu stála 1,3 milionu, Moravskoslezský kraj přispěl 289 tisíci korunami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Vzdělání v době koronavirové

8:37 Výborný (KDU-ČSL): Vzdělání v době koronavirové

Komentář na facebookovém profilu k fungování škol během epidemie koronaviru