Hejtman Vondrák: První várka respirátorů dorazila do Moravskoslezského kraje

15.03.2020 12:12

Moravskoslezský kraj dnes odpoledne obdržel první dodávku respirátorů třídy FFP2 a FFP3, které centrálně nakoupilo Ministerstvo zdravotnictví.

Hejtman Vondrák: První várka respirátorů dorazila do Moravskoslezského kraje
Foto: Archiv I.Vondrák
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák
reklama

Respirátory jsou určeny pro zdravotnická zařízení a poskytovatele sociálních služeb. Do ostravské fakultní nemocnice dorazilo pro potřeby regionu celkem 1560 respirátorů. 

Respirátory budou distribuovány bezplatně, klíč k jejich rozdělování stanovilo Ministerstvo zdravotnictví. Z první dodávky dostane Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) 90 respirátorů třídy FFP2 a 300 FFP3. Zbytek se bude distribuovat krajským zdravotnickým zařízením a zdravotnické záchranné službě.

„Po Praze a Jihomoravském kraji jsme třetí kraj s největším počtem zdravotnických pracovníků. Očekávali jsme logicky také větší počet respirátorů v první zásilce, aspoň 5 tisíc kusů, které nutně naši poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb potřebují,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Dodal, že po komunikaci se Správou státních hmotných rezerv, by mělo být ještě dnes pro potřeby Moravskoslezského kraje do FNO doručeno 2 000 respirátorů třídy FFP3. 

„Je bohužel jasné, že dodané zboží zdaleka nemůže uspokojit potřebu. Věříme, že na základě sdělení vlády se v příštím týdnu situace výrazně zlepší,“ řekl hejtman Ivo Vondrák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Travnaté plochy nikdy nesečeme, když... pár slov k sekání trávy a sázení kytiček

6:31 Primátor Hřib: Travnaté plochy nikdy nesečeme, když... pár slov k sekání trávy a sázení kytiček

Komentář na facebookovém profilu k sekání trávy