Hejtman Vondrák: Seniory v regionu chrání další tři tisíce hlásičů

28.02.2019 16:47

Moravskoslezský kraj zakoupil hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého za více než 1 a půl milionu korun. Zdarma je získají senioři starší 65 let, kteří bydlí v Moravskoslezském kraji. Tato akce navazuje na úspěšný projekt z roku 2017, kdy kraj pro seniory nakoupil 1100 hlásičů.

Hejtman Vondrák: Seniory v regionu chrání další tři tisíce hlásičů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

„Díky těmto moderním hlásičům zvyšujeme bezpečnost našich občanů. Jsem rád, že hlásičů v domácnostech přibývá. Rozdává je nejen Moravskoslezský kraj, ale také jednotlivé obce a města. V minulém roce díky hlásičům vyrazili moravskoslezští hasiči k celkem 97 případům, s nadsázkou lze říci, že je to skoro stovka zachráněných lidských životů. V lednu tohoto roku bylo takových výjezdů už 15. Jsem přesvědčený, že má nákup těchto zařízení velký smysl,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a upřesnil, že kraj pořídil 1390 kusů hlásičů požáru a 1690 detektorů oxidu uhelnatého.

Hlásiče kraj distribuuje prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Společně, která provozuje většinu Senior Pointů v regionu. „Senioři se na hlásiče chodí velmi často ptát. Když jsme je měli před rokem, vydali jsme je během několika dnů. Na další várku lidi opravdu čekali, zájem mají hlavně o detektory na CO. Ty si odnášejí hlavně domkaři. Lidé z bytů častěji dostávají hlásiče požáru. Jsou za ně moc rádi, říkají, že se doma cítí mnohem bezpečněji,“ řekla předsedkyně Krajské rady Seniorů České republiky Zlatuška Paršová, která je zároveň asistentkou ve frýdecko-místeckém Senior Pointu.

„Kdyby si měli senioři kupovat hlásiče sami, dopadlo by to s největší pravděpodobností tak, že by doma žádné neměli. Jedno takové zařízení může stát i patnáct set korun a to není málo. Proto chceme starší občany podpořit i touto cestou. Stačí, když se zastaví do jednoho z 12 Senior Pointů, které v kraji fungují. Musí mít s sebou občanský průkaz a vyplnit příslušné předávací protokoly,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil s tím, že celkové náklady na pořízení hlásičů přesály 1,6 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Nerozhoduje jenom nejnižší nabídka, ale také rychlost

10:47 Hejtman Netolický: Nerozhoduje jenom nejnižší nabídka, ale také rychlost

Na posledních dvou zasedáních schválila Rada Pardubického kraje záměr investovat do oprav středních …