Hejtman Vondrák: Veřejná sbírka na pomoc obětem tragédie v Bohumíně

12.8.2020 5:34 dop.

Lidé mohou pomoci zmírnit následky tragédie v Bohumíně, veřejná sbírka začíná. Moravskoslezský kraj získal od Ministerstva vnitra ČR potřebné osvědčení, aby mohl zahájit veřejnou sbírku. Ti, kteří chtějí přispět, mohou peníze zasílat až do 15. 9. 2020 na účet 868686/2700.

Hejtman Vondrák: Veřejná sbírka na pomoc obětem tragédie v Bohumíně
Foto: Petr Kupka
Popisek: Hejtman Ivo Vondrák.

„Sobotní událost v Bohumíně je nejtragičtějším požárem v republice za posledních třicet let. Vždy, když jako hejtman stojím tváří v tvář podobným nešťastným událostem, uvědomím si, jak pomíjivý život může být. Vždyť před pár měsíci lidé přispívali do sbírky kvůli střelbě ve Fakultní nemocnici. Neuplynul ani rok a opět úplně zbytečně vyhasly další životy. Tentokrát mezi nimi byly i děti. Moc děkuji všem, kteří se rozhodnou do sbírky přispět. Lidská sounáležitost a upřímný zájem je jedním ze způsobů, jak se dá čelit zlobě a nenávisti,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že krajští radní doporučí Zastupitelstvu Moravskoslezského kraje do sbírky vložit také příspěvek za kraj. Rozhodnuto bude 3. září 2020 na jednání zastupitelů kraje.

Výše příspěvku, kterou by měl Moravskoslezský kraj do sbírky vložit, je určena stejným způsobem, jako v prosinci 2019 po střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava. Kraj ze svého rozpočtu přispěje do sbírky za každého zemřelého 100 tisíc korun a 50 tisíc za každého, kdo byl při požáru zraněn.

Číslo účtu UniCredit Bank, kam mohou lidé až do 15. 9. 2020 posílat své příspěvky, je
868686/2700.

Na webových stránkách kraje bude denně zveřejňován stav účtu i jednotlivé dary. Zasláním prostředků na sbírkový účet dárci vyjadřují souhlas se zveřejněním jejich jména a zaslané finanční částky. Potvrzení pro účely snížení daňového základu bude vystaveno na základě žádosti zaslané na adresu ivana.vymetalova@msk.cz nebo miroslava.novakova@msk.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Frustrace z vlajek

22:24 Senátor Láska: Frustrace z vlajek

Komentář na facebookovém profilu k (ne)vyvěšování ukrajinských vlajek.