Hejtman Zimola: Je výbornou zprávou, že dvě místa pro uložení radioaktivního odpadu jsou ze hry

16.07.2016 17:16

Hlubinné úložiště jaderného odpadu by mělo vzniknout v lokalitě Horka pod Velkým Meziříčím, nebo Kraví hora na Žďársku. V ostatních lokalitách, které byly včetně jihu Čech vytipovány, se geologický průzkum zatím neuskuteční. Bude pokračovat pouze v případě, že se změní postoj tamních obcí. Na tiskové konferenci to v pátek 15. července oznámil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Hejtman Zimola: Je výbornou zprávou, že dvě místa pro uložení radioaktivního odpadu jsou ze hry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jiří Zimola

Je výbornou zprávou, že dvě místa, která byla v jižních Čechách vytipována pro možné uložení radioaktivního odpadu, jsou ze hry. Těší to nejen nás, kteří jsme velmi dlouho o toto rozhodnutí z našich pozic usilovali a z mnoha úrovní na tomto cíli spolupracovali, ale především je to skvělé pro všechny Jihočechy,“ řekl hejtman Jiří Zimola. „Je velmi důležité přemýšlet o nejkrásnějším českém kraji z dlouhodobého pohledu tak, aby zůstal i nadále především čistým vzorem oddychového a turistického regionu a je velmi potěšující, že tento názor po vyslyšení našich argumentů prozíravě sdílí také pan ministr Mládek,“ dodal Zimola.

Hejtmanův názor sdílejí také představitelé dvou dotčených obcí. „Toto stanovisko samozřejmě velice vítáme,“ říká starosta Jistebnice Vladimír Mašek. „Celému Jihočeskému kraji a všem jeho představitelům v čele s panem hejtmanem Zimolou pak velice děkujeme za to, že reflektovali a dokázali prosadit názory našich občanů,“ uvedl Mašek s tím, že velké poděkování patří rovněž i panu ministru Mládkovi.

„Je to samozřejmě velmi pozitivní zpráva,“ připojuje se starostka Lodhéřova Zdeňka Klesalová. „Bylo zúročeno naše úsilí, které jsme spolu s Deštnou proti úložišti radioaktivního odpadu vyvíjeli a ostatně jsme se tak vyjádřili i v referendu. Zároveň velmi děkuji panu hejtmanovi, který našel tu odvahu se za nás postavit, i když se pohyboval na tenkém ledě,“ doplnila. Stejně jako starosta Mašek pak zasílá velký dík i ministru Mládkovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fleischer (SPR-RSČ): Živíme Senát, povaleče a neziskovky a nemáme na byty a domovy

8:35 Fleischer (SPR-RSČ): Živíme Senát, povaleče a neziskovky a nemáme na byty a domovy

Daně se platit musí. I když český způsob výběru daní mi začíná připomínat staré mafiánské filmy o vý…