Hejtmanka Jermanová: Brožura o odpadech pomůže obcím se s novou situací včas vypořádat

06.03.2018 6:34

Především starostům obcí bude sloužit brožura s názvem „Komunální odpad po r. 2024“, kterou radní Středočeského kraje doporučili k vydání. Vznikla ve spolupráci se společností EKO KOM a na žádost obcí.

Hejtmanka Jermanová: Brožura o odpadech pomůže obcím se s novou situací včas vypořádat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Od začátku roku 2024 bude zakázáno, v souladu se zákonem, ukládat na skládky směsný komunální odpad, stejně jako recyklovatelné a využitelné odpady. Pro ně bude nutné najít jiné využití. Problém bude zejména s tou částí odpadu, který nelze dále recyklovat. Podle autorů brožury bude muset směřovat především do zařízení na energetické využití odpadů (ZEVO).

Brožura bude návodem, jak řídit odpadové hospodářství po roce 2024 a přitom šetřit peníze obce a jejích občanů. „Nápad na její vydání vzešel ze seminářů, které kraj na toto téma uspořádal v minulém roce. Na nich se po diskuzích se starosty obcí ukázalo, že by bylo v rámci metodické podpory obcím vhodné ji zpracovat. Vyšli jsme tomuto požadavku vstříc, abychom pomohli obcím se s novou situací včas vypořádat,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Středočeský kraj má se společností EKO KOM a.s. uzavřenou dohodu o spolupráci při řešení projektu Podpora recyklace a využití odpadů z obcí Středočeského kraje. „Jakmile bude brožura odsouhlasena, bude k dispozici na webových stránkách Středočeského kraje a bude v papírové podobě rozeslána jednotlivým obcím. Náklady na její zpracování budou zhruba 10 tisíc korun bez DPH,“ doplnil náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Ing. Miloš Petera (ČSSD).

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Ve Vamberku došlo k významné a léta projednávané změně v uspořádání silnic

20:07 Hejtman Červíček: Ve Vamberku došlo k významné a léta projednávané změně v uspořádání silnic

Po více než deseti letech od dokončení obchvatu Vamberka došlo k dohodě mezi Ředitelstvím silnic a d…