Hejtmanka Mauritzová: Budeme prosazovat dostavbu a modernizaci trati, spojující Plzeň a Mnichov

18.10.2021 6:37 | Tisková zpráva

Předseda zemského sněmu Horní Falce a zemský rada okresu Cham Franz Löffler navštívil Plzeňský kraj.

Hejtmanka Mauritzová: Budeme prosazovat dostavbu a modernizaci trati, spojující Plzeň a Mnichov
Foto: ODS
Popisek: Ilona Mauritzová

Přijala ho hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová spolu s radní pro oblast cestovního ruchu, partnerských regionů, vnějších vztahů a podpory podnikání Marcelou Krejsovou.

Přátelské setkání mělo za cíl potvrdit a dále rozšiřovat spolupráci obou regionů, která v minulosti přinesla celou řadu projektů v oblasti cestovního ruchu, školství, ekologie a tvorby krajiny, vědy a výzkumu atd.

Tématy jednání byly zejména dopravní obslužnost obou regionů, společná práce složek IZS či inovativní projekty.

„V našem zájmu je mít silného přeshraničního partnera, jakým váš kraj bezesporu je,“ uvedl Franz Löffler. „Jsem ráda, že naše spolupráce přináší výsledky a regionům Horní Falc a Plzeňskému kraji se daří. Jsme si vědomi toho, že je třeba i nadále organizovat společné cvičení složek integrovaného záchranného systému. Shodli jsme se, že obě strany budou intenzivně prosazovat dostavbu a modernizaci dvoukolejné vlakové trati spojující Plzeň a Mnichov,“ shrnula hejtmanka Ilona Mauritzová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku