Hejtmanka Stráská: Absence na akcích se může neblaze promítnout do fungování kolektivu třídy

21.08.2019 11:32

Jihočeský kraj uvolnil pro žáky, kteří by se z ekonomických důvodů nemohli zúčastnit lyžařského kurzu, téměř 9 milionů. Žádat o příspěvek lze od 16. září.

Hejtmanka Stráská: Absence na akcích se může neblaze promítnout do fungování kolektivu třídy
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
reklama

16. září 2019. Tímto datem startuje Dotační program Jihočeského kraje Podpora lyžařských výcvikových kurzů pro školní rok 2019 až 2020. Jeho cílem je finančně podpořit žáky středních škol zřizovaných krajem, kteří by se z ekonomických důvodů nemohli zúčastnit lyžařského výcviku. Potvrdila to hejtmanka Ivana Stráská.

Pro uvedené období má kraj uvolněnou částku téměř devět milionů korun. Výše finančního příspěvku pro jednoho žáka činí maximálně pět tisíc. Se žádostmi se mohou školy obracet na kraj do 25. října 2019 do 12 hodin. „Dalším aspektem, proč považujeme za důležitou účast všech dětí na lyžařských kurzech, je rovina sociální. Absence na podobných akcích, se totiž může neblaze promítnout do fungování kolektivu třídy, který se tu, jak ostatně známe všichni z našich mladých let, má utužovat. Nikoli z něj někoho selektovat. A kurz je navíc i součástí učebních osnov,“ připomněla Stráská.

Dotaci lze využít na dopravu, ubytování či skipasy

Pravidla dotačního programu upřesnil náměstek hejtmanky Pavel Hroch: „Finanční podpora je určena pro žáky středních škol zřizovaných Jihočeským krajem. Jedenkrát na něj budou mít nárok středoškoláci a dvakrát, v rámci povinné školní docházky, žáci osmiletých gymnázií. Žádat o ni může zákonný zástupce žáka, případně sám zletilý žák u ředitele školy. V jeho kompetenci je pak finální přidělení příslušné částky.“

Dotaci lze pak využít na dopravu na lyžařský kurz v případě použití veřejných dopravních prostředků, ubytování, stravu, skipasy, zapůjčení lyžařského vybavení a seřízení lyží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Je třeba politiků, kteří hájí zájmy občanů 50 plus

22:56 Seďa (ČSSD): Je třeba politiků, kteří hájí zájmy občanů 50 plus

Každá společnost je tak vyspělá podle toho, jak se umí postarat o své starší spoluobčany. Bejen soli…