Hejtmanka Stráská: Chceme docílit rychlé přípravy realizace dostavby dálnice D3 a D4

22.04.2019 14:09

Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4. To je cíl Memoranda mezi Jihočeským a Středočeským krajem, ministerstvem dopravy a ŘSD.

Hejtmanka Stráská: Chceme docílit rychlé přípravy realizace dostavby dálnice D3 a D4
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4 a stavbách s tím souvisejících. To je hlavním cílem Memoranda mezi Jihočeským krajem, Středočeským krajem, ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). U jeho podpisu se sešli jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, ministr dopravy Dan Ťok a generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Slavnostní akt se odehrál ve středu 17. dubna v rámci zahájení stavby 2. úseku obchvatu Českých Budějovic po dálnici D3, konkrétně mezi obcemi Úsilné a Hodějovice.

„Memorandum je pro nás významným strategickým dokumentem. Jeho naplněním chceme docílit rychlé přípravy realizace dostavby dálnice D3 a D4, které jsou dlouhodobě prioritami v oblasti dopravní infrastruktury“, řekla po podpisu jihočeská hejtmanka. Zároveň dodala na adresu ministra dopravy: „Ráda bych poděkovala ministru Ťokovi za to, že svým podpisem zdůraznil důležitost tohoto aktu pro Jihočeský i Středočeský kraj. A zároveň mu velice děkuji za spolupráci. Musím konstatovat, že to byl ministr, na kterého když jsem se obrátila s nějakým problémem, tak se jej snažil řešit. A vyzdvihnout chci také to, že za jeho působení se posunula zejména stavba dálnice D3 na jihu Čech výrazně dopředu,“ uvedla hejtmanka Stráská s tím, že poděkování si zaslouží i generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Středočeská hejtmanka potvrdila, že zejména dostavba dálnice D3 je pro Středočeský i Jihočeský kraj jasnou prioritou. „Memorandum, které jsme iniciovali, beru jako jasný závazek všech zúčastněných stran na co nejrychlejší dostavbu jak samotné dálnice, tak navazujících staveb. Věřím, že na tom máme všichni společnou vůli a díky vzájemné spolupráci se nám to podaří,“ sdělila Pokorná Jermanová.

Dálnice D3 mezi Úsilným a Hodějovicemi udělá radost především obyvatelům Českých Budějovic. Jde o nejdůležitější ze tří částí dálničního obchvatu města, která má pomoct odvést tranzitní dopravu z jeho centra. V provozu má být za tři roky. Zahájení stavby bylo zároveň rozlučkou ministra Ťoka, který ve funkci končí 30. dubna. „Z tohoto úseku mám obzvlášť velkou radost. Hodně dlouho a často jsme zejména s Jihočeským krajem i s městem České Budějovice debatovali o tom, jak je okruh Českých Budějovic důležitý," doplnil Ťok.

Hejtmanka Stráská pak dodala, že zejména za poslední dva roky jsme byli svědky zahajování stavby či otevírání nějakého úseku dálnice na jihu Čech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Sluníčkáři chtějí zničit naše národní tradice

16:21 Okamura (SPD): Sluníčkáři chtějí zničit naše národní tradice

Komentář na facebookovém profilu k snahám EU potlačovat národní zvyky a tradice