Hejtmanka Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici

1. 12. 2017 15:21

Jedno absolutní vítězství a k tomu dvě první, tři druhá, jedno třetí, jedno čtvrté, jedno páté, jedno šesté a jedno sedmé místo. S tímto úspěchem se může pochlubit hned šest z osmi jihočeských nemocnic, jejichž jediným akcionářem je kraj. Vyplývá to z letošních výsledků prestižní celorepublikové soutěže Nemocnice roku pořádané neziskovou organizací HealthCare Institute.

Hejtmanka Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
„Jsem nesmírně hrdá na to, že se se naše nemocnice stále drží na špici a to nejen v soutěžích. Zejména v reálném životě se ukazuje, že může být jihočeské zdravotnictví vzorem pro celou Českou republiku,“ zdůraznila hejtmanka Ivana Stráská.

Absolutním vítězem se stal Písek

Absolutním vítězem uvedené soutěže se stala Nemocnice Písek, čtvrtou příčku obsadila Nemocnice Prachatice a na místě pátém skončila Nemocnice Strakonice. „O tom, že máme na jihu Čech nejen dobré zdravotníky, ale i hospodáře, svědčí umístění našich nemocnic v kategorii Finanční zdraví,“ uvedla Stráská s tím, že mezi akciovými společnostmi prakticky neměly konkurenci. Nemocnice České Budějovice totiž získala první, Nemocnici Český Krumlov druhé a Nemocnice Písek třetí místo. Táborská nemocnice se umístila jako šestá a Nemocnice Prachatice byla sedmá. Nemocnice České Budějovice byla navíc v této kategorii druhá nejlepší mezi všemi nemocnicemi bez ohledu na zřizovatele a právní formu. Kategorii Nejlepší nemocnice z pohledu zaměstnanců pak vyhrála Nemocnice Písek a jako druhá se umístila Nemocnice Strakonice.

Jedná se o skvělou práci vedení i všech zaměstnanců

„Naše nemocnice nepřetržitě zlepšují zdravotní péči, modernizují vybavení i zdokonalují služby pro pacienty a zisk pak dále reinvestují do svého rozvoje. Jedná se o výsledek skvělé práce vedení těchto zařízení i všech zaměstnanců, za což jim patří velké poděkování. Zároveň se ale jedná i o skvělou vizitku kraje, který nemocnice spravuje,“ uzavřela Stráská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Plaga: Prosím, udržte rozvoj vzdělávání mimo poměřování svalů

18:31 Ministr Plaga: Prosím, udržte rozvoj vzdělávání mimo poměřování svalů

Projev na 32. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2019 k Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České …