Hejtmanka Vildumetzová (ANO): Vojenskou školu je možné otevřít v Sokolově už letos

18.01.2018 7:38

?Karlovarský kraj podnikl všechny kroky k tomu, aby se v Sokolově od školního roku 2018/2019 mohla otevřít pobočka střední vojenské školy, kde by studovali budoucí specialisté vzdušných sil. Ministerstvo obrany nicméně ve své tiskové zprávě včera informovalo, že se se zahájením studia v tomto roce nepočítá.

Hejtmanka Vildumetzová (ANO): Vojenskou školu je možné otevřít v Sokolově už letos
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se proti tomu okamžitě ohradila: "Uzavřeli jsme memorandum s ministerstvem obrany o návratu armády do kraje a otevření pobočky vojenské školy v regionu. Ve velmi krátkém čase jsme připravili veškeré podmínky pro výuku a zázemí pro studenty i pedagogy ve spolupráci s ISŠTE Sokolov a Sokolovskou uhelnou, včetně stravování a ubytování. O všem jsme detailně informovali novou ministryni obrany, abychom vše stihli do zahájení přijímacího řízení. A výsledkem je pro mě naprosto nepochopitelné a nepřijatelné stanovisko paní Šlechtové, kterým v tiskové zprávě prakticky odmítá otevření pobočky v Karlovarském kraji od školního roku 2018/2019. Za zcela nešťastné to považuji především proto, že právě ona zná dobře situaci v našem strukturálně postiženém regionu, který se potýká s odlivem mladých lidí a nutně potřebuje restart. Navíc o avizované studium na pobočce vojenské školy je opravdu velký zájem mladých uchazečů nejenom z našeho kraje. Jsem přesvědčena, že obor střední vojenské školy je možné otevřít v Sokolově už letos. Proto jsem požádala také premiéra Andreje Babiše, aby věci věnoval maximální pozornost."

Deklaraci o spolupráci kraje s ministerstvem obrany podepsali hejtmanka Jana Vildumetzová a bývalý ministr obrany Martin Stropnický na počátku prosince loňského roku. Dokument stvrdil dřívější dohodu resortu a kraje, že se do kraje vrátí vojáci, že by v regionu mohla vzniknout pobočka střední vojenské školy, ve Vojenském újezdu Hradiště pak výcvikové centrum pro armádní nováčky.  Karlovarské letiště by se také mělo stát detašovaným pracovištěm vzdušných sil a urychlila by se i výstavba dálnice D6 do Karlovarského kraje.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – konkurenceschopnost

6:28 Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – konkurenceschopnost

P. N. Rasmussen a J. Delors ve své Nové sociální Evropě říkají: „Nemusíme startovat v dostihu ke dnu…