Hlaváček: Studentům se líbila nedávno realizovaná muzejní oáza

19. 6. 2019 4:33

Náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček v pondělí 17. června zasedal v komisi soutěže pařížské školy architektury ESA - Ecole Spéciale d’Architecture.

Hlaváček: Studentům se líbila nedávno realizovaná muzejní oáza
Foto: Facebook
Popisek: Architekt Petr Hlaváček
reklama

Hodnotil bakalářské práce studentů této prestižní soutěže mladých talentů. Hodnotící komise byla složena ze zástupců několika zemí. Tématem prací bylo naše hlavní město – konkrétně pražská magistrála a její proměna v městskou třídu. Studenti třetího ročníku pařížské školy architektury pod vedením Yvette Vašourkové a místních pedagogů se zaměřili na urbanistické řešení okolí magistrály. Testovali potenciál dnes ne ideálně fungujícího prostoru kolem magistrály jako je například Těšnov, Florenc, Vrchlického sady a území za Národním muzeem a výsledkem je několik variant návrhů řešení.

„Spousta nadějných vizí, možná neznalost našich technických a dopravních souvislostí, ale s upřímnou snahou vytvořit lepší město. Těším se na krátkou výstavu, kterou s touto školo zorganizujeme. Jistě z toho bude i příspěvek o kultivované urbanizaci magistrály na konferenci, kterou na toto téma chystáme na podzim," shrnuje svoji účast v hodnotící komisi první náměstek primátora Petr Hlaváček. Dodal, že se studentům líbila Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy navržená a díky koordinaci s městskými částmi nedávno realizovaná muzejní oáza.

Projekty, zaměřené na úpravy magistrály a jejího okolí, budou představeny na podzim v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kremlík: Vítám zahájení prověřování případu Batesys

8:39 Kremlík: Vítám zahájení prověřování případu Batesys

Komentář na facebookovém profilu ke kauze na ministerstvu dopravy.