Hlavními tématy setkání vlád ČR a SR byly otázky dopravy, energetiky a spolupráce rezortů obrany

24.04.2014 20:56 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Na základě dohody předsedů vlád Bohuslava Sobotky a Roberta Fica se ve čtvrtek 24. dubna 2014 uskutečnilo za účasti téměř všech ministrů druhé společné jednání vlád České a Slovenské republiky, tentokrát ve slovenské Skalici.

Hlavními tématy setkání vlád ČR a SR byly otázky dopravy, energetiky a spolupráce rezortů obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Společné zasedání české a slovenské vlády potvrzuje nadstandardní úroveň vztahů mezi zeměmi a odhodlání dále rozvíjet vzájemnou spolupráci, která se může opírat o tradiční vazby mezi Čechy a Slováky.

Hlavními tématy dnešního setkání byly otázky dopravy, energetiky a spolupráce rezortů obrany. Dále se hovořilo o sdílení zkušeností v oblasti finanční správy, např. o řešení zavedené na Slovensku v podobě elektronických registračních pokladen či Národní účtenkové loterie, a o aktuálních evropských otázkách.

Propojování rychlostních komunikací

Konkrétními tématy v oblasti dopravy byla silnice I/11 na Ostravsku, která byla na české straně v uplynulých letech modernizována a na kterou by v budoucnu měla navázat na slovenské straně rychlostní komunikace R5, která by měla dále propojit žilinskou aglomeraci a slovenskou dálnici D3.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.