Hlubuček (STAN): Centrální park na Chodově po revitalizaci - přibyly stromy, cesty i nový mobiliář

25.07.2019 19:09 | Zprávy
autor: PV

Revitalizace západní části Centrálního parku na Chodově v Praze 11, na níž pracovaly od jara 2018 Lesy hlavního města Prahy, byla nedávno dokončena.

Hlubuček (STAN): Centrální park na Chodově po revitalizaci - přibyly stromy, cesty i nový mobiliář
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta obce Lysolaje Ing. Petr Hlubuček (STAN)

V parku vznikla nová cestní síť, prodloužila se cyklostezka, přibylo 111 stromů, altán, 22 laviček, dva stoly a osm odpadkových košů. Park dostal i nové veřejné osvětlení a na volné ploše o rozloze cca 7 350 m2 byly také založeny trávníky.

Práce se dotkly celé západní části parku, který vyplňuje prostor mezi panelovými domy Jižního Města a pod nímž vede trasa metra C mezi stanicemi Opatov a Háje. Revitalizaci plochy o rozloze cca 42 tisíc m2 financovalo hlavní město Praha prostřednictvím odboru investičního Magistrátu hl. m. Prahy, celkové náklady činí 13,5 milionu korun včetně DPH.

„Nový park na Chodově nabízí po rekonstrukci skvělé možnosti jak k odpočinku, tak ke sportovním a venkovním aktivitám. Přibyla nová zeleň a nové stromy. To nám pomáhá v boji proti suchu a tepelným ostrovům, které v horkých letních dnech sužují obyvatele Prahy," uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.