Hnutí ANO Praha 11: Věříme, že nebude vypovězena koaliční smlouva

27.03.2016 22:00

Prohlášení hnutí ANO k zastupitelstvu Prahy 11:

Hnutí ANO Praha 11: Věříme, že nebude vypovězena koaliční smlouva
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Klub zastupitelů hnutí ANO podpořil ve čtvrtek 17. března odvolání Ladislava Kose z pozice radního a místostarosty MČ Praha 11. K tomuto krajnímu řešení se jeho členové rozhodli po velmi dlouhém a pečlivém zvažování a to na základě mnoha konkrétních důvodů a jasných pochybení bývalého radního z Hnutí Pro Prahu 11 Ladislava Kose. Přesto věříme, že po tomto nezbytném kroku nebude vypovězena koaliční smlouva, naopak bude vnímán jako možnost pro novou spolupráci a to na stejném koaličním půdorysu.

Zástupci hnutí ANO svému koaličnímu partnerovi Hnutí pro Prahu 11 dlouhodobě vytýkali mnoho problémů. Za rok a půl fungování koalice se jich objevilo tolik, že byly důvodem vytvoření memoranda čítajícího sedm stran, které popisovaly zásadní prohřešky proti koaliční smlouvě, dobrým mravům a nekompetentnosti některých členů koalice.

Toto memorandum bylo předáno všem koaličním zastupitelům začátkem ledna 2016. Bohužel koaliční partner HPP 11 na memorandum nijak nereagoval. Klub zastupitelů hnutí ANO byl tak po třech měsících marného čekání nucen reagovat a podpořit odvolání Ladislava Kose z rady MČ Prahy 11.

Místostarosta Kos byl podle našeho názoru jedním z hlavních důvodů většiny problémů trápících radnici Prahy 11. Jeho vinou současná rada města obdržela trestní oznámení za parkoviště Gregorova, významně se podílí na rozvratu a likvidaci společnosti Jihoměstská majetková, a.s., a na jeho vrub jdou i problémy s úklidem veřejného prostoru Jižního města. Jako místostarosta pro finance selhával v minulých letech i v získávání dotací z Magistrátu HMP. Vyrovnaný rozpočet tak udržuje jen na základě rozprodeje nemovitého majetku městské části, což dlouhodobě kritizujeme.

Hnutí ANO tímto hlasováním nevypovídá koaliční smlouvu a logicky tak nevyjednává a o možné nové koalici s opozičními stranami. Naopak věříme, že díky tomuto kroku bude koalice akceschopnější a prospěšnější pro své občany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šafránková (SPD): Daňová reforma? Pomozme pracujícím rodičům. Rodina na prvním místě!

14:33 Šafránková (SPD): Daňová reforma? Pomozme pracujícím rodičům. Rodina na prvním místě!

Dnes jsem za poslanecký klub hnutí SPD podala návrh na změnu zákona o daních z příjmu. Podstatou pře…