Holiš (ANO): Rožnovské hodiny už opět bijí

13.07.2020 13:05

Přes 60 000 Kč stály nové hodiny na rožnovském kostele. Po více než 3 měsících se zrealizovala výměna hodin, které přestaly fungovat 8. března 2020. Občané Rožnova se již opět mohou těšit na pravidelné odbíjení každou hodinu.

Holiš (ANO): Rožnovské hodiny už opět bijí
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Od roku 1953 fungovaly původní hodiny na kostelní věži kostela Všech Svatých v Rožnově pod Radhoštěm. Po zastavení hodin se začala zjišťovat příčina, a bylo konstatováno, že hodinový stroj již dosloužil a je třeba pořídit nový. V roce 1953 bylo vybudování hodinového stroje hrazeno z finančních prostředků města, jelikož sloužil všem obyvatelům i návštěvníkům města. Nové hodiny, které byly instalovány 2. července 2020 firmou Impuls, stály 60 000 Kč a je deklarována životnost minimálně dalších 30 let. „Město Rožnov nabídlo finanční zaštítění grantem, které by však bylo až v září. Chci však poděkovat všem zastupitelům i občanům, kteří finančně přispěli,“ uvedl starosta města Radim Holiš.

„Rád bych pozval všechny občany na vysvěcení nových hodin, které byly ve čtvrtek nainstalovány. V neděli 5. července 2020 v 10 hodin bude probíhat mše svatá a následně v 11 hodin samotné vysvěcení hodin. Symbolicky zde chceme také vysadit 2 stromy, které nám budou připomínat dobu, kdy jsme hodiny světili. Zároveň chci poděkovat dobrovolným dárcům za finanční příspěvek na obnovu hodin, které jsou proslavené písní Rožnovské hodiny smutně bijú,“ řekl zastupitel Jaromír Koryčanský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Sehnal (ODA): Všechny pokusy o modernizaci tenisu selhaly, snad neumře

11:07 Pavel Sehnal (ODA): Všechny pokusy o modernizaci tenisu selhaly, snad neumře

“Tenis je ohrožený druh sportu, který nejde s dobou a neláká nové nadšence z řad mladších generací,”…