Další z možností je vybudování čistíren, do kterých by bylo svedeno několik domů tzv.skupinové.
Každá z variant má svá pro i proti. Spolehlivost domovních čistíren je dnes již na vysoké úrovni. Provoz domovní čistírny jakožto i zodpovědnost za kvalitu vypouštěné vody je na jejím majiteli, tedy občanovi.
Naopak v případě čističky pro několik objektů je potřeba dořešit odpovědnost za to, co do ní bude natékat, tedy odpovědnost jednotlivých uživatelů. V obou případech však vypuštění chemických látek znamená pro takovou čističku, resp. její mikroorganizmy jistou smrt a nutnost vše znovu nastartovat a to stojí nemalé peníze. Provede majitel domovní čistírny v případě jejího kolapsu restart nebo nechá splašky protékat? Za jak dlouho tuto skutečnost vůbec zjistí? Nahradí případný finanční postih ekologické škody? Nebude muset nakonec obec řešit celý problém za několik let znovu?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

13:15 Stačilo!: Lidé mají právo žít offline
Komentář na veřejném facebookovém profilu hnutí k digitalizaci
- 12:13 Hřib (Piráti): Založit rodinu a vychovávat děti nesmí být luxus
- 11:10 Ministr Válek: Pomozte tam, kde je to potřeba. Krev zachraňuje životy
- 10:08 Mašek (ANO): Blažkův bordel za miliardu. A my to teď všechno zaplatíme
- 9:05 Premiér Fiala: Věřím, že Slovensko zohlední odpovědnost vůči společným evropským hodnotám
- 8:02 Koten (SPD): Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 2,9 %