Horník (STAN): Zdá se mi, že jsem se ocitl na sjezdu KSČ před rokem 1989

17.05.2018 16:12

Projev na 15. schůzi Senátu k situaci ve strukturálně postižených regionech dne 17. 5. 2018

Horník (STAN): Zdá se mi, že jsem se ocitl na sjezdu KSČ před rokem 1989
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Jan Horník (STAN)

Já se omlouvám, ale já jsem to nemohl vydržet. Vážené kolegyně, vážení kolegové, já bych jenom poprosil přes paní předsedkyni, aby kolegovi Cieńciałovi vzkázala, že se mi zdá, že jsem se ocitl na sjezdu KSČ před rokem 1989. Já jsem nepochopil vůbec nic z toho, co říká, a to je přesně to, co jsem tady kritizoval, že 30 let je to pořád to samé. To jsou stejné, promiňte mi to slovo, trochu vulgární, to jsou kydy, které jsou úplně na nic, které nic nepřinesou. Tady očekávali všichni, když se vyhlásil program RE:START, že přijde do těchto regionů, to tady chci podpořit i kolegu Brože, aby to bylo i do těch jiných strukturálně postižených regionů, 42 miliard. Všichni si mysleli, že najednou vláda z rozpočtu každý rok uloupne zhruba 8 miliard, a do těch regionů to pošle. Jak to ale funguje ve skutečnosti? To tak vůbec není. Oni vyčlení finanční prostředky v rámci nějakého jsoucího programu EU. To nejsou peníze navíc. Vždyť tahali celou veřejnost za nos! Občané se mě ptají: A těch 42 miliard, odkud to bude? To není vyčleněných každý rok po pět let 8 miliard. Nalijme si tady čistého vína.

Teď ministerstvo pro místní rozvoj a samozřejmě všichni ostatní, včetně těch, kteří mají na starosti RE:START, shání ty peníze, kde je vydloubnou, abychom je mohli dát do té soutěže, do těch postižených regionů, ale v podstatě do soutěže i s těmi regiony okolními. Říkejme si to popravdě, takhle má být pak i to veřejné slyšení.

Já se nechci vrátit před rok 89 na sjezd KSČ!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Brexit prostě bude a třeba i bez dohody

22:08 Vích (SPD): Brexit prostě bude a třeba i bez dohody

Je ale potřeba ochránit naše firmy a občany. O co vlastně jde? Velká Británie už nechce být součástí…