Hradecký (Svobodní): Kdysi nadějnou stranu rozložili pubertální ultraliberálové. Vyhnali i Macha

01.02.2019 9:52

Do Svobodných jsem vstupoval jako do pravicové, euroskeptické a vlastenecké strany. Do strany, jejíž program není postaven na líbivých heslech. Do strany, která sama nastolovala celospolečenská témata, jako např. odchod ČR z EU.

Hradecký (Svobodní): Kdysi nadějnou stranu rozložili pubertální ultraliberálové. Vyhnali i Macha
Foto: archiv
Popisek: předseda Strana svobodných občanů pro Liberecký kraj Jindřich Hradecký

Nebo představila rozsáhlý seznam zbytečných úřadů, díky jejichž zrušení by se mohla radikálně snížit daňová zátěž. Nebála se nastolit otázku privatizace veřejnoprávních médií. Poukazovala na nesmyslnost evropských směrnic v době, kdy se zákaz žárovek považoval za poplašnou zprávu.

V té době nám vyjadřovaly podporu uznávané osobnosti, jako např. Václav Klaus, Miroslav Ševčík, Pavel Kohout, Miroslav Macek. A i Jaromír Soukup si o nás kdysi myslel, že porazíme chřadnoucí ODS. Tak jsme pilně pracovali, pořádali besedy, tiskli letáky, až byla naše práce korunována úspěchem a my získali mandát v europarlamentu.

Ačkoliv byl v televizních debatách Petr Mach vždycky kultivovaný, věcný a neagresivní, tak svými argumentačními schopnostmi dokázal své oponenty zadupat hluboko do země. V jedné televizní debatě z jeho argumentů dostal hysterický záchvat vzteku i sám kníže Schwarzenberg (ke shléznutí ZDE).

Dnes bohužel strana směřuje k zániku

Je mi to moc líto, ale dneska společně s desítkami, možná i stovkami spolustraníků ukončujeme členství ve Svobodných. Zítra bude i poslední den ve straně pro zakladatele Petra Macha, který už stejně jako my není ochoten ze sebe dělat užitečného idiota pro partu mladých anarchistů. Přitom bez Petra Macha by byla celá řada členů, kteří jsou dnes zastupiteli nebo asistenti europoslance, jen "exkrementy u silnice". O to nechutněji působí vzkaz drzé členky z Hodonína, která Petra Macha vyzvala k vrácení peněz, jež do něj "strana investovala". Celé tvrzení ZDE.

Ideová vyprázdněnost dříve postihla ODS, teď už i Svobodné

Postupně začali ve straně získávat vliv odpůrci czexitu a zastánci migrace. Protože podle nich si zřejmě lidé mohou svobodně chodit po zeměkouli kam se jim zlíbí. A kdo to zpochybňuje, tak přeci není svobodný. Začalo obrovské utrácení peněz za různé nesmyslné marketingové studie, které měly mapovat, jak nás lidé vnímají. Z těch pochybných průzkumů také například vyšlo, že máme přestat prosazovat tzv. CZEXIT. Tak se i stalo a naší vlajkovou loď nám ukradl Tomio Okamura. Strana se postupně začala vyhýbat závažným tématům, protože místopředsedové strany měli panickou hrůzu z toho, že bychom tím získali Okamurovy voliče.

Ing. Jindřich Hradecký

  • Svobodní
  • ex-předseda Svobodných pro Liberecký kraj
  • mimo zastupitelskou funkci

Místopředseda Smetka: kdo nechce přijmout sirotky, je zmrd

Předsednictvo strany spolu s dalšími členy vydali souhlasné stanovisko s přijetím tzv. syrských sirotků (ZDE). Ačkoliv se proti tomu stavěla velká část členské základny, místopředseda strany Radim Smetka (syn Petra Smetky z H-Systému) zašel ještě dál, když na Parlamentních listech nazval odpůrce sirotků "zmrdy". Fakt to ZDE napsal.

Místopředseda Zapletal by se složil na eutanazii pro Babiše

V jaké obrovské krizi se Svobodní nacházejí, ilustruje video ze hřbitova se vzkazem pro Andreje Babiše od místopředsedy Zapletala. Pustit si ho můžete ZDE. Skoro bych se klonil ke konspirační teorii, že tohle video si zaplatil sám Babiš. Pozadu nezůstal ani předseda Pajonk, který také cítil potřebu natočit videovzkaz pro Babiše (ke shlédnutí ZDE).

Politická korektnost absurdních rozměrů

Osypky mi naskakují, když si vzpomenu na přípravu ke sněmovním volbám v roce 2017. Jakožto předseda liberecké krajské organizace jsem musel těsně před volbami čelit shození kandidátky ústředním výborem strany z úplně absurdích důvodů. Např. kvůli nevinné fotografii našeho krajského místopředsedy u rozhledny v Jizerských horách, kdy na pozadí byl vidět pruský kříž. Další kandidát se zase "provinil" lajknutím stránky Daniela Landy.

Nechutný smysl pro humor některých členů

Asi jsem moc přecitlivělý, ale dělat si legraci z dětí trpících leukémií mi nepřijde v pořádku (odkaz ZDE). Tím spíš, když se takto baví placený funkcionář strany, který byl nepochopitelně pověřen správou webu a diskusního fóra do doby, než vedení strany rozhodlo o jeho zrušení. Ani členové druhého nejvyššího orgánu strany nezůstávají pozadu. Názorné ukázky ZDE a ZDE.

Zanikající Svobodné nahradí nová strana

Během dneška a zítřka odejde od Svobodných minimálně třetina členské základy. Nespokojení členové a bývalí příznivci se v tuto chvíli sdružují ve skupině "Požadujeme vznik pravicové strany vedené osobou formátu VKML" (více ZDE), kde se shromažďují připomínky a podněty k založení nové strany. Úplně ideální by bylo, kdyby vznik nové strany zaštítil ten či onen Václav Klaus. Tím by došlo k téměř okamžitému sjednocení dnes již tolik rozdrobené pravicové scény.

(převzato z Profilu; zveřejněno na blogu iDnes)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): O zavedení korespondenčních voleb usilujeme už druhé volební období

17:37 Pekarová Adamová (TOP 09): O zavedení korespondenčních voleb usilujeme už druhé volební období

Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o volbách do Evropského par…