Hřib (Piráti): Varování před hrůzovládou Babiše a extremistů

02.10.2025 14:02 | Tisková zpráva
autor: PV

„Jasně a mám volit bitcoina, dozimetra nebo Babiše?“ „Nemám energii sledovat politiku, radši se budu věnovat něčemu užitečnějšímu.“ „To si radši zajdu na pivo.“ Takové a podobné důvody, proč lidé odmítají jít k volbám, běžely poslední dva dny na obří LED obrazovce v centru Prahy. Právě tam dnes Piráti završili svou kampaň happeningem, při němž apelovali na občany, aby šli volit a zabránili tak vládě Babiše, extremistů a komunistů.

Hřib (Piráti): Varování před hrůzovládou Babiše a extremistů
Foto: Interview ČT24
Popisek: Zdeněk Hřib

„Každý hlas rozhoduje. Přesto je u každých parlamentních voleb víc než 30 % lidí, kteří k nim nejdou a jejich hlas tak není slyšet. Když ale zůstanete doma, necháváte rozhodnout za sebe ostatní. A to může znamenat, že se vláda extremistů a populistů stane skutečností. Přijďte, prosím, k volbám,” vyzýval z podia předseda Pirátů a jejich celostátní lídr Zdeněk Hřib.

Součástí happeningu byla interaktivní LED obrazovka, na níž od pondělí běžely reálné obavy i na první pohled absurdní důvody, proč lidé odmítají jít k volbám. Dobrovolníci na místě pak diskutovali s kolemjdoucími u stánku „Letos nejdu k volbám. Change my mind“ odkazujícím na známé internetové meme.

„Politika demokratických stran spoustu lidí v tomto volebním období zklamala a mnozí teď přemýšlí, že v zoufalství sáhnou po nějaké extremistické alternativě, nebo že nepůjdou volit vůbec. A právě s těmito lidmi chceme mluvit. Víme, že se zapomnělo na problémy běžných lidí. A bylo by krátkozraké myslet si, že stačí apelovat na to, aby lidé šli volit demokratické strany a problém bude vyřešen,” vysvětlil hned v úvodu akce Zdeněk Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Piráti jsou nebezpeční extremisté a šílení sociálně-inženýrští experimentátoři., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemolik , 02.10.2025 14:29:15
Piráti prosazují bruselskou totalitu a tedy i konec evropské civilizace.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.