Janeček (KSČM): Radnice ohrozila zdraví občanů a starosta Birke mlčí

26.02.2016 5:29 | Zprávy
autor: PV

Vedení města Náchod dramaticky ohrozilo zdraví a životy tisíců vlastních občanů. Opravdu to stačí vyřešit pouhou omluvou? Příběh je to šokující.

Janeček (KSČM): Radnice ohrozila zdraví občanů a starosta Birke mlčí
Foto: Youtube.com
Popisek: Pavel Janeček, zastupitel města Náchod

Před čtyřmi roky byl po rekonstrukci slavnostně spuštěn prameník běloveské kyselky Ida. Sám kardinál Dominik Duka byl přítomen, aby tento prameník posvětil. Lidé v dobré víře ve velkém využívali tento pramen k vlastní spotřebě, navíc utvrzováni v tom, že činí pitím této známé minerální vody něco pro své zdraví. Opak se ukázal pravdou.

Nad zprávami, jichž jsme nyní svědky, zůstává rozum stát. Veřejný zdroj vody obsahoval karcinogenní arzen v míře ohrožující zdraví. Arzen byl v minerální vodě přítomen v 50krát větším množství, než povoluje norma. Vedení města to vědělo a navzdory dlouhodobým upozorněním a varováním ministerstva zdravotnictví tento zdroj nechalo fungovat a obyvatele nebezpečnou vodu pít. Jak je možné, že starosta Birke, mimochodem známý svým působením jako ředitel kabinetu Jiřího Paroubka a zároveň současný poslanec za sociální demokracii, ignoroval po čtyři roky tyto zprávy? Co se mu honilo hlavou, si jen obtížně dokážeme představit.

Přítrž tomu nakonec učinil až zásah inspektorátu lázní a zřídel. Bizarní na celé věci je, že stačilo, aby město investovalo do filtrovacího zařízení, které stojí 250 tisíc korun, což vzhledem k zabezpečení zdraví občanů by jistě mělo být prioritou. Zvláště, když vezmeme v potaz, že nyní volí místo toho řešení, že bude investovat do stavby nového prameníku, který má přijít město na 20 miliónů korun! Výsledkem jsou nenápadné omluvy a ti, kteří to zavinili, mají zjevně pocit, že tím je vše v pořádku a jede se dál.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Neschopnost ratifikovat Istanbulskou úmluvu

13:02 Niedermayer (TOP 09): Neschopnost ratifikovat Istanbulskou úmluvu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zamítnuté Istanbulské úmluvě.